Гендерні стереотипи були. Тиску не помічено

Під час виборчої кампанії-2020 діяли гендерні стереотипи. Про це заявила Марія Цип’ящук, експертка громадянської мережі «ОПОРА» під час онлайн-марафону «Жінки в політиці – нова нормальність», який відбувся у Києві. На події оголосили результати опитування про участь жінок у місцевих громадах.

Соціологи «ОПОРИ» порахували: серед усіх кандидатів, які балотувалися на місцевих виборах минулого року, жінки становили 44,3 відсотка. Відтак депутатські корпуси обласних рад поповнився жінками на 28 відсотків, райрад – майже на 38 відсотків. У радах громад з населенням понад 10 тис. людей – 33 відсотки, а там, де менше 10 тис. населення, – 42 відсотки жінок.

За словами Марії Цип’ящук, чим більший спектр і масштаб ухвалення рішень, тим вищий бар’єр для участі жінок у таких органах влади. Нині в Україні немає жодної обласної ради, яку очолювала б жінка.

Під час опитування активісти «ОПОРИ» цікавились у респонденток чи були, на їхню думку, конкретні перешкоди або тиск під час виборчої кампанії. Проте ствердних відповідей не отримали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company