Генеральне антисовкове прибирання

Соцмережами ширяться кадри демонтажу монументального комплексу епохи соцреалізму «Арка дружби народів» у Києві. Бронзову скульптуру двох робітників під металевою дугою, яку в народі давно назвали іронічно «коромислом», установили ще 1982 року як символ «возз’єднання України з росією».

Вельми знаково: під час демонтажу у скульптури російського робітника знічев’я відлетіла голова. Гепнула і з гуркотом порожнього казана покотилася тротуарною плиткою. Втім Київський міський голова Віталій Кличко особисто пересвідчився, що перший етап демонтажу комплексу відбувається за планом. Після бронзової частини монумента візьмуться за демонтаж його гранітного комплексу, який символізує совкову інтерпретацію самої Переяславської ради. А для початку цю частину комплексу просто прикриють з очей: технологія її демонтажу складніша, триваліша у часі. Тимчасом цю локацію використовуватимуть як експозиційний майданчик.

Загалом у столиці демонтують іще близько 60-ти пам’ятників, барельєфів, пам’ятних знаків, пов’язаних з радянським періодом та гегемонією «старшого брата». І перейменують 460 вулиць, провулків і площ.

Столиця України оголосила генеральне антисовкове прибирання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company