Герої креативного фронту

Після початку війни світ ще гучніше почув про Україну також завдяки потужній кампанії, проведеній українською рекламною агенцією «Banda Agency» разом з офісом Президента України та Міністерством цифрової трансформації.

Сміливість

Заклик «Be brave like Ukraine» («Сміливість бути українцем» або ж «Будь сміливим, як Україна») став відомим від Лондона до Нью-Йорка. Синьо-жовті банери зʼявилися  у понад 140 містах світу: на парковках, екранах торгівельних центрів, магазинах, хмарочосах, навіть у залізничному транспорті.

– Сміливість – це тепер бренд України, – розповідає Павло Вржещ, один із засновників та креативний директор агенції «Банда», відомий діяч у креативній спільноті України та Європи. – Ми транслюємо у світовій рекламній кампанії, що бути Україною зараз – найбільша сміливість, що це дуже круто. Команда сформувала багато лозунгів та коротких влучних висловлювань, щоб люди з усього світу одразу ідентифікували й поєднували поняття «Сміливість» з Україною.

Павло наголошує: Володимир Зеленський як Президент України став однією з визначних постатей для просування цієї рекламної кампанії. Особливо, коли вся Генасамблея ООН стоячи аплодувала йому, він із запалом докоряв: якщо ця ООН неспроможна допомогти, то навіщо вона існує? Просто розпустіть цей орган, або рішуче дійте. Для політичної арени це дуже брутально, але сміливо. Це  по-українськи.

Для проєкту розробили окремий сайт, де можна надихнутися прикладами сміливості українців, поширити цей бренд у соцмережах, зробити пожертви, знаходити притулок для біженців, надавати житло, роботу, завантажувати банери для закордонних мітингів, щоб друкувати і виходити на вулиці під офіси місцевих органів, і так підтримувати Україну.

– Також, – зауважує Павло, – кампанія мала потужний внутрішній напрям під схожою назвою «Сміливість». Це допомагало українцям не розгубити сміливість перших тижнів війни і навіть посилити її, стати нашим національним ресурсом. До того ж, українська сміливість дуже проста, без пафосу, на відміну від російських генералів, котрі самі на себе поначіпляли медалі й ходять, мов півні.

«Сміливість» створила Інстаграм-сторінку.

Нині, як запевняє Павло Вржещ, це найбільша рекламна кампанія бренду України з часу нашої незалежності.

«Тепер усе людство знає, що сміливість – це Україна», – пише Павло у публікації на Forbes.

«Креативна Січ»

«Banda Agency» також створила творче об’єднання митців з України під назвою «Креативна Січ». Як копірайтер у позауніверситетському житті я був дуже натхнений цією ідеєю та брав участь у створенні варіантів для рекламних кампаній.

На сайті цього проєкту зазначається, що велика ідея «Креативної Січі» – об’єднати 10 000 творців задля перемоги на креативному фронті. Перемога у цьому форматі означає, що Україна отримує важку зброю, фінансування, політичну підтримку. Сьогодні, проєкт нараховує 7000 учасників. А телеграм-канал – понад 12 000 учасників.

Відділи творців медіаконтенту розподілено на креативні підрозділи: Дизайн Курені, Відео Курені, Контенто пильню, Копі Курені, Мем Майстерня, Шерінг Курені тощо.

Фактично, такі відділи мають провідні креативні й медійні агенції світу, в яких роботу розподілено за вказаними напрямами.

Для учасників «Креативної Січі» у проєкті навіть передбачили безкоштовне навчання з регулярними лекціями від провідних фахівців у своїй сфері. Цей розділ знову-таки з творчою вигадкою нарекли «Бурсою»

Тож не на правах реклами, щиро радимо взяти участь у цьому проєкті. Звісно, якщо відчуваєте потребу почати своєю креативністю наближувати перемогу.

Незламний дух індустрії

Наостанок – розважально-сумно-надихаючий приклад публікації від іншої, також відомої рекламної агенції в Україні – «BBDO Ukraine».

Рекламники опублікували уривки внутрішнього робочого листування під час обстрілів, тривог, сирен, інших перепон нормальній роботі.

* * *

Кожна людина може наближати перемогу. Вкотре розлилося тепло у серці від щирості, заповзятості та сміливості українців, готових покласти душу й тіло за свободу. Не тільки з автоматом у руках, а й на креативному фронті.

Є непорушна впевненість: ми вже перемогли, лише час відділяє Україну від цього історично моменту.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company