Горбачі потішили полярників

Про незвичайний візит одразу двох китів-горбачів до полярників на станції «Академік Вернадський» розповіли в Національному антарктичному науковому центрі. «Вони припливли прямо до берегів острова Галіндез, на якому розташована станція. Це досить велика рідкість, адже зазвичай для зустрічі з китами учасники експедицій виходять у море на човнах. А тут зимівники побачили велетенських тварин просто з вікон їдальні, під час сніданку», — повідомляє НАНЦ.

Китологиня 26-Ї УАЕ Оксана Савенко одразу побігла за фотоапаратом і навіть встигла «вполювати» хвостовий плавник одного з горбачів. На цих плавниках кити мають унікальний візерунок. Він неначе відбиток пальця у людини — дозволяє ідентифікувати кожну тварину.

«Ловити на фото хвостові малюнки — теж один із напрямів роботи біологів на нашій станції, – пояснює пані Оксана. – Потім ці світлини стають частиною великого каталогу (як жартують науковці, «китового Фейсбуку»). Порівнюючи його з іншими базами, зможемо суттєво уточнити шляхи міграцій і структуру популяцій китів. Тож можна сказати, що цього разу полярникам усміхнулася удача: «ловити» хвіст кита довелося не в човні посеред моря – він приплив сам».


В НАНЦ нагадують: горбачі – найчисленніші кити, що мешкають побіля острова, де розташована українська антарктична станція. Їхня середня вага — 30 тонн, а довжина 13,5-14,5 метра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company