Говори, щоб тебе почули!

Нарешті дочекалися прем’єри другого сезону серіалу «Перші ластівки. Zалежні». Одразу після появи в ефірі «Нового каналу» перших двох серій молодіжного трилера, соцмережі вибухнули емоційними коментарями…

Справжній фурор: ще й доби не минуло після появи на екранах, а серіал уже на чолі списку найпопулярніших запитів Google trends. Це й не дивно: «Ластівки» – чи не перший в Україні проєкт, що відверто висвітлює проблеми сучасного суспільства.

Але репости та лайки в соцмережах не єдині досягнення серіалу. Після прем’єри значно збільшилася кількість звернень на Національну гарячу лінію для підлітків та молоді «Ла Страда-Україна». Контакти служби вказано в титрах кожної серії.

– Перший сезон «Ластівок» навчив нас однієї дуже важливої штуки – не бути надто самовпевненими, – відверто зізнається координаторка «Ла Страда-Україна» Олена Кривуляк. – Ми й не уявляли, яка велика кількість звернень на нас звалиться. Скажу чесно, у першу ніч після прем’єри працювали вже просто з останніх сил. Я навіть злякалася, що наші консультанти скажуть мені: «Олено, бувай, ми йдемо звідси». Але, на щастя, наша команда – це одна велика сім’я: завжди, у будь-якій ситуації підтримуємо одне одного.

З розповіді Олени, в очікуванні цьогорічного старту нових серій «Перших ластівок. Zалежних» волонтери «гарячої лінії» активніше готувалися психологічно. Хоча, зізнається очільниця, передбачити глядацьку реакцію на 100% все одно не змогли. Після нинішньої вечірньої прем’єри дзвінки телефоном і листи в Instagram почали сипатися вже о 23:17. І лише близько 6-ї ранку ажіотаж спав. За ніч «Ла Страда-Україна» прийняла приблизно 250 звернень юних і молодих глядачів. Для порівняння торік в першу ніч після прем’єри було трохи більше двох сотень звернень, а активність знизилася близько 4-ї ранку.

Спілкування, підтримка, розуміння – ось чого прагнули тієї ночі всі, хто звертався по консультацію на «гарячу лінію». Бурхливі переживання, багатогранні почуття, нестримний потік емоцій… Проблеми, якими ділилися з психологами «Ла Страда-Україна» підлітки 14-17 років: непорозуміння з батьками і батьківське насильство, селфхарм, булінг і кібербулінг, наркотична залежність, навіть бажання вчинити суїцид. А ще третина нічних звернень – це крик про допомогу 18-ти-23-річних. Дезорієнтація у життєвих цілях, страх ніколи не знайти себе у дорослості, випадки сексуального насильства і зґвалтування… Такі болі і душевні рани – знак біди.

– Ця ніч була вкрай тяжкою, – зізнається Олена. – Я працюю на «гарячій лінії» з підлітками сім років. І, здається, вже нічого не зможе мене здивувати чи вибити з колії: чула про все, що тільки можна було чути. Але щоразу з’являється дитяча історія, що вражає просто «до мурах». І потім довго не можу приборкати емоцій. Безмежно вдячна всій команді «Нового каналу», яка так висвітлює сучасні соціальні проблеми і сповіщає про ресурс допомоги тим, кому це конче потрібно. Результат надзвичайно потужний.

Коментарі в соціальних мережах про прем’єру «Перших ластівок. Zалежних» нагадують поетичний образ натягнутих струн душі. Потік глядацьких відгуків про акторську гру і якість «картинки» нерідко збурюють особисті історії та зізнання тих, хто самі переживали чи переживають події, відображені у серіалі. Не покидає надія, що прочитавши ці болісні сповіді з реального життя, перейнявшись історіями героїв серіалу, багато людей повірять, зрозуміють: вони не наодинці зі своїми проблемами. І з будь-якої ситуації, навіть тупикової, неодмінно має бути рятівний вихід.

Тебе геть ніхто не розуміє? Заплутався і не знаєш, що робити далі? Сумно і тоскно? Втратив сенс життя? Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді «Ла Страда-Україна» працює цілодобово. Говори, щоб тебе почули!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company