Григір удома…

Фасад скромного будинку № 28 на столичній вулиці Миколи Раєвського прикрасила меморіальна дошка геніальному українському новелісту Григору Тютюннику. Тут він з родиною оселився в 1967 році і мешкав до останнього свого трагічного дня 1980 року. Лише через кілька років після смерті його було удостоєно звання лауреата Національної премії імені тараса Шевченка. Так у нас буває. Зі сміливими й правдивими митцями.

Всі підготовчі процедури, включно з пошуками коштів, організатори – Національна спілка України та громадськість – відбули ще до 90-ліття письменника, яке відзначали 5 грудня 2021 року. Але через пандемію, а потім і початок війни відкриття меморіальної дошки мусили відтермінувати. Нині вона додала на мапі Києва ще одне пам’ятне місце.

Її автор, народний художник України Микола Білик, надзвичайно вдало втілив портрет Григора, додавши художній елемент дерева зі схиленими донизу квітучими  гілками та стрімкою верхівкою, які символізують щедрість таланту письменника, його велич і невмирущість. Текст написано оригінальним шрифтом «рутенія», розробником якого є лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка   Василь Чебаник.

Кошти на дошку зібрано шанувальниками письменника за ініціативи літератора та громадського активіста Руслана Новаковича.  Основний внесок зробив громадський діяч і меценат  Віталій Скоцик, який  упродовж багатьох років опікується Всеукраїнським літературним конкурсом імені Григора Тютюнника. Завдяки цьому змаганню талантів світ побачили десятки найменувань книг молодих українських авторів.

На церемонії відкриття меморіальної дошки присутні підтримали клопотання до київської громади назвати цю столичну вулицю іменем Григора Тютюнника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company