«Іди, іди дощику», полий… «зелененький»!

Восени, в «оксамитовий сезон» хтось рушає до моря, хтось навпаки – вже кутається в теплі речі, у когось – золота грибна пора, хтось збирає останню городину…

Але всі ми, в Україні сущі, вже багато золотих осінніх пір поспіль прямо чи опосередковано залежимо від «зеленого». У нас уже давно з’явилася своя осіння традиція: у пору жовтого листя народні депутати зазвичай обіцяють стабільний курс валют… І це безпомильно значить, що він «скакне».

Тож яким буде курс долара в жовтні-листопаді?

Практика показує –  краще не прогнозувати. Але спробую. По-перше, осінь – це період активної закупівлі енергоресурсів напередодні опалювального сезону. Що тут скажеш – добре, що не в грудні. По-друге, осінь – час активності МВФ, який, мов стара лихварка, приходить за своїми траншами і відсотками. Лишень цього року маємо віддати 76,6 млрд. доларів боргу. Тому на курсову стабільність сподіваймося, але не дуже вражаймося, коли долар оцінять у 27-28,5 гривень.

Тепер оптимістичне.

Зберемо останній цьогорічний врожай, а за ним, звісно ж, зайдуть посередники-експортери. І добре, якщо буде чим торгувати. Це реально може втримати курс на нинішньому рівні – 26-27 гривень за «зелений». Тому вкотре вся надія на матінку природу: час виймати шаманські бубни та співати «Іди-іди, дощику». Мабуть, зараз саме на це українська економіка і розраховує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company