ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: РЕАЛЬНЕ СЬОГОДЕННЯ, ВПЕВНЕНЕ МАЙБУТНЄ

Близько 400 освітян – керівники департаментів освіти та директори шкіл Запорізької, Дніпропетровської, Житомирської, Хмельницької і Чернігівської областей – з’їхалися до  Київського університету імені Бориса Грінченка на спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Мета тренінгу – забезпечити особливим дітям можливість навчатися в інклюзивних класах разом зі своїми однолітками.

У програмі навчального курсу – взаємодія учасників освітнього процесу для створення інклюзивної моделі навчання, управлінський аспект упровадження інклюзивного навчання у школі, а також – нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти та українські розробки електронних освітніх ігрових ресурсів для інклюзивної освіти.

У тренінгу взяла участь Марина Порошенко, дружина Президента України і голова Благодійного фонду Порошенка,  який фінансує пілотний проект розвитку інклюзивної освіти в Запорізькій, Дніпропетровській, Житомирській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

– Ми з вами розпочали національний рух «За інклюзивну освіту в Україні!», – наголосила, звертаючись до учасників тренінгу,  Марина Порошенко. – Це дуже почесна і відповідальна місія, оскільки від нашого професіоналізму та майстерності залежить розвиток і прогрес дітей з особливими освітніми потребами, а від нашої мудрості залежить їх місце у житті та впевненість у майбутньому…  Час біжить, і діти не чекають – вони ростуть. Сьогодні ми з вами закладаємо майбутнє нової держави, яке побудують наші діти, – де всі будуть рівні. Адже з маленьких школярів починається виховання відповідальних громадян європейської України.

Марина Порошенко привітала освітян з підтримкою Верховною Радою України  змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг.  Зауваживши: результати пілотного проекту розвитку інклюзивної освіти спонукають застосовувати ці прогресивні методи навчання в усіх регіонах України.

З рук Першої леді України учасники тренінгу отримали сертифікати.