ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: СИЛА РЕФОРМИ

Понад 600 освітян з усіх регіонів України скликав у Києві IIІ Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «Інклюзія в новій українській школі: виклики сьогодення». Базою поважного зібрання став столичний університет імені Бориса Грінченка. І це не випадково: навчальний заклад уже може похвалитися вагомими набутками у царині інклюзивної освіти. За словами його ректора Віктора Огнев’юка, виш ставить за мету стати першим безбар’єрним університетом України для студентів з особливими потребами, а також створить наступного року свій Ресурсний центр для забезпечення інклюзії освітнього процесу.

Делегати конгресу обговорили нормативно-правові засади інклюзивного навчання, процеси деінституалізації в освіті дітей з особливими освітніми потребами, а також сучасні аспекти реабілітації «особливих» учнів, підготовки фахівців і підвищення кваліфікації освітян.

У роботі форуму взяла участь Марина Порошенко, яка особисто опікується розвитком інклюзивної освіти в Україні.

Звертаючись до учасників, Перша леді України наголосила на важливості проведення такого заходу, який об’єднує науковців та практиків навколо вирішення актуальних питань у сфері формування інклюзивного освітнього середовища. Зазначивши, що реформа інклюзивної освіти набирає потужних обертів. «Цього року вперше за роки незалежності України на законодавчому рівні було закріплено і гарантовано державою право дітей з особливими освітніми потребами нарівні зі своїми однолітками навчатися в умовах інклюзивного середовища. Тільки в новому навчальному році кількість «особливих» учнів у загальноосвітніх закладах збільшилася на 25%»,  – наголосила  Марина Порошенко.

Дружина Президента поінформувала присутніх про реформу радянських Психолого-медико-педагогічних консультацій у сучасні Інклюзивно-ресурсні центри, які мають запрацювати по всій Україні до 1 вересня 2018 року. «Для цього в рамках децентралізації спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ ми розробляємо типові проекти ІРЦ та формуємо мережу на рівні об’єднаних територіальних громад, районів та міст», – запевнила пані Порошенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company