Інтернет як поле бою

Продовжуючи тему «ТікТокізації», порушену Олександрою Чагарною,  мушу зазначити, що у сучасному світі це аж ніяк не дивно: соціальні мережі використовувались у політичних кампаніях чи просто як інформаційний майданчик з моменту їх появи. Згадаймо хоча б американську мережу для мікроблогінгу Twitter, яка 2009 року затягла у свої тенета американського бізнесмена і політика, нинішнього президента США Дональда Джона Трампа. Це і стало поворотним моментом у використанні такихмереж не тільки як засобів спілкування.

Сьогодні, мабуть, кожен третій має чи бодай мав акаунт у Twitter. Хоча користувачам з теренів колишнього СРСР більше припала до душі російська соціальна мережа «Вконтакте», аніж майданчик, у якому максимальна кількість символів у так званому “твіті” – 280 (а до листопада 2017-го взагалі було лишень 140).

Проте нині на часі не Instagram, Facebook чи Twitter, а саме славнозвісний TikTok – мережа, яка має мільйони користувачів-тінейджерів. Невже українським політикам так було конче необхідно заволодіти і цим полем для інформаційного бою зі своїми супротивниками у партійних перегонах?

Для пояснення цього феномену «бажання володіти усіма просторами веб-павутиння» ідеально підходять аргументи Пітера Сінгера: «Кожен намагається підпорядкувати глобальне інформаційне середовище своїй волі». Ця цитата чудово прояснює правду про те, що нинішній інтернет – це не просто можливість показати, як ти живеш, що їв на сніданок або де пив-гуляв цими вихідними. Що інтернет – це поле бою. Не з явною кров’ю та побоями (хоч подібні наслідки інтернет-дискусій давно не рідкість), але із серйозними, часом глобальними втратами. У сучасному світі слова, які формують аргументи, фейки, а відтак і суспільну думку, є вирішальними у становленні нових порядків чи породженні конфліктів. Лише одна публікація у Твіттері, Фейсбуці чи Інстаграмі здатна призвести до переворотів у країні та революцій. А тому будьте обережні, адже ваш, здавалося б, невинний коментар чи публікація у соціальних мережах можуть створити чимало проблем. І вам, і вашому оточенню чи співтовариству, а інколи – і світові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company