Іспанська відпустка для жінок

Іспанський уряд першим у Європі схвалив законопроєкт для жінок: посилення прав на аборт та  оплачувані державою «критичні» вихідні.

Якщо він набере сили закону, жінкам дозволять перервати вагітність у віці 16-17 років без згоди батька, а також скасують «період для роздумів» перед процедурою. Уряд меншості хоче ввести нові можливості: невелику триденну відпустку через сильний менструальний біль.

«Дні, коли жінки йшли на роботу з болем, минули», — заявила журналістам міністерка з питань рівності Іспанії Ірен Монтеро. Загалом, до 50% жінок відчувають біль під час критичних, а до 10% мають тяжкий фізичний стан, що унеможливлює активну діяльність. А за свідченнями компанії «Kantar», кожна друга іспанка страждає через подібний біль раз у місяць.

Урядовий законопроєкт викликав хвилю дискусій. Жінки всіляко підтримують цю ініціативу, але деякі політичні сили країни висловилися проти. Основними причинами стала стигматизація жінок на роботі, адже тепер питання «чи наймати жінку на робоче місце» може стати актуальним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company