Іспит для чиновників. І не тільки

Держслужбовці та особи, які набувають громадянства України, зобов’язані скласти іспит з української мови – відповідно до чинного законодавства. Про це в етері каналу «Україна 24» заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, цей іспит передовсім повинні складати міністри, керівники обласних та районних державних адміністрацій, держпідприємств, прокурори, – всі, чия діяльність пов’язана з державною службою. І, звісно ж, громадяни інших країн, які мають намір отримати українське громадянство.

Втім мовний омбудсмен припускає, що принаймні нинішнього року будуть «і ті категорії, які не складатимуть». Серед таких «категорій» пан Кремінь виокремив депутатів і «правоохоронні структури». Також він не виключив можливих змін до «мовного закону».

Нагадаємо, Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно його нормами, вся реклама та сфера обслуговування в Україні з 16 січня 2021 року мають бути лише українською мовою. http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/obslugovujte-ukrayinskoyu-abo-platit-shtraf/#.X_L8A9IzZdg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company