«Карантин Ковідович» і «світло знання»

Захопивши під жорсткий і жорстокий контроль цілу планету, вірус COVID-19 надто серйозно вплинув на кожну сферу нашого життя – від натхненної праці окремо взятого двірника до цілих галузей виробництва, до громад сіл, міст і самої столиці. Змінивши звичний уклад життя, міняє людську психологію – попри вік, соціальний стан чи рівень інтелекту. Соціум болісно звикає жити чи й виживати в умовах нового глобального виклику.

Небачених новацій та змін зазнала і наша освіта: пандемія внесла кардинальні корективи в освітній процес, нав’язала дистанційність, поламала звичну модель спілкування, традиційні календарі та навчальні плани.

То який він, нинішній навчальний процес у нашій країні? Судячи із публікацій у ЗМІ і соцмережах, неоднозначний, складний. Послуговуючись публічними виступами шкільних учителів та викладачів вишів, а також аналізуючи інформацію Міністерства освіти, до такого масштабного (власне тотального) дистанційного навчання виявилися готовими і вдатними далеко і далеко не всі заклади середньої та вищої освіти. Комусь забракло технічного забезпечення, навиків комунікування «на відстані», когось це пригнітило морально, навіть фізично… Хтось із споживачів «освітніх послуг» елементарно байдикує, хитрує та обманює, чого не міг би зробити, відвідуючи навчальний заклад. Є й такі, хто банально нехтує навчанням.

Найперше про зовнішнє незалежне оцінювання. Терміни його проведення цілком залежать від примх карантину, а точніше – коли саме той піде на спад. Якщо на початку червня, то ЗНО відбудеться між 25 червня і 17 липня, а результати оприлюднять до 31 липня. Якщо ж пандемічне «ув’язнення» триватиме до серпня, – оцінювання проведуть упродовж 17 серпня – 4 вересня, а результати оприлюднять до 17 вересня. Додаткове ЗНО цього року планують на період з 28 липня по 11 серпня. Або 22 вересня – 6 жовтня: тут також усе залежить від пандемічної потуги. Зате школярам зробили відчутне полегшення з державною підсумковою атестацією: її Міносвіти відмінило. Закріпивши наказом початок навчання у коледжах, технікумах та училищах за першими днями осені.

Навчання в інститутах, університетах, академіях, а також у технікумах на базі 11-х класів цілком залежить від термінів ЗНО.  І, скоріше за все, може зміститися на календарний місяць.

Звісно, для закладів вищої освіти нині не найкращі часи: для багатьох відновлення нинішні навчальний процес проходить важко та й відновлення звичного навчання буде непростим. Багато студентів та й чимало викладачів усе ще болісно звикають до дистанційності та онлайн-занять, і це мимоволі відбивається на навчальному процесі. Соціальні мережі рясніють наріканнями: хтось не має постійного доступу до інтернету, хтось приховує свою електронну пошту, щоб уникати комунікування, хтось ніяк не освоїть мережі відеозв’язку… Проблем, звісно, хоч одбавляй. Але за цієї екстремальної ситуації вибір для всіх надто обмежений. Мусимо виграти життєво необхідний час, тримаючи глуху оборону перед натиском смертельного коронавірусу. Поки не знайдемо погибелі на  нього самого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company