«КІБОРГИ» ПЕРЕМОГЛИ

Найочікуваніша для кіномитців подія відшуміла видовищами, пафосними виступами, відгомоніла  щирими розмовами про зроблене і не звершене. Національна кінопремія  «Золота Дзиґа» вдруге знайшла своїх достойників.

Конгресно-виставковий центр «Парковий» сяяв зірками сцени й кадру, сюди прийшли режисери, критики, журналісти. Можемо стримано говорити про ренесанс українського кіно. Торік за премію змагалися 54 картини, а цього року на конкурс подано вже 77 фільмів – повнометражних, ігрових, короткометражних,  документальних,  анімаційних.  До минулорічних чотирнадцяти номінацій кіноакадеміки додали ще чотири,  серед яких –  премію «Вибір глядача». Як бачимо, неспинна «Дзиґа» закручує навколо себе не лише учасників кіновиробництва, а й широкий глядацький загал.  Будемо сподіватися, що і надалі Держкіно ефективно використовуватиме державну підтримку,  фінансуючи талановиті проекти.

Поки що не всім таланить на перемогу. Комусь реклами не вистачає, на що нарікали автори фільму «Припутні», а комусь, як творчому колективу «Дідзьо. Контрабас», – досвіду кіновиробництва. Та головне, і глядач, і критики помітили й оцінили зусилля кіномитців. До слова, фільм «Дідзьо. Контрабас» якраз і переміг у новій номінації «Вибір глядача».  А «Найкращим фільмом» стали «Кіборги» режисера Ахтема Сеітаблаєва. Стрічка зібрала найбільше глядачів у кінозалах, мала широку професійну критику. Вона ж перемогла і в окремих номінаціях: «Найкращий  актор другого плану» (Віктор Жданов), «Найкращий сценарист» (Наталія Ворожбит), «Найкращий художник-постановник» (Шевкет Сайдаметов), «Найкращий художник з гриму» (Ліліана Хома), «Найкращий актор у головній ролі» (В’ячеслав Довженко).

Відомий  режисер, сценарист, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Криштофович отримав «Золоту Дзигу» за внесок у розвиток українського кінематографа .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company