Кімната снів Девіда Лінча

Cамобутній новатор, один з найяскравіших представників незалежного американського кіномистецтва. Створюючи свою дебютну картину «Голова-гумка», він чотири роки жив і працював на імпровізованій студії, власноруч створював спецефекти та навіть знімав у кадрі своїх родичів. Зате світ побачив одну з найхимерніших стрічок в історії кіно, яку у 2004-му внесли до Бібліотеки Конгресу США.

У березні цього року вийшов довгоочікуваний переклад «Кімнати снів», життєпису режисера Девіда Лінча, створеного за участі відомої журналістки Крістін Маккени. Видання повідає нам про становлення особистості та унікального мистецького стилю одного з найупізнаваніших митців XX століття, автора культових кінопроєктів «Голова-гумка», «Людина-слон», «Твін Пікс» та «Малголленд драйв».

Для цієї книжки Крістін Маккена підготувала близько сотні інтерв’ю з родичами, друзями та колегами режисера. Майстерно змальовуючи події далекого (і не дуже) минулого, вона представляє читачеві образ справжнього Лінча: романтичного, загадкового та складного. Портретні нариси тут щільно переплітаються зі спогадами, роздумами та емоціями самого митця, ніби той розмовляє з власною біографією. Послідовно розкриваються мотиви, ідеї та сюжети з життя: від дитинства до зрілості. Зануритися в них допомагають й архівні чорно-білі світлини, що навіюють «нуарну»  атмосферу творів режисера.

«Коли я ганяв на велику увечері, то бачив світло у вікнах будинків. В одних воно було теплим, і там жили люди, яких я знав, в інших – тьмяним, а ще були будинки, де світло не горіло, і я не знав тих, хто там мешкав. Від таких будинків у мене лишалося не надто приємне враження. Я не затримував на них погляду, та все одно знав, що за їхніми дверима та вікнами відбувається щось дивне».

«Кімната снів» відкриває перед нами інший бік загадкового творця – людину з почуттями, переживаннями та надіями, професіонала своєї справи, чоловіка, друга, колегу. Ця захоплива химерна оповідь припаде до смаку всім «лінчоманам».

А втім, про що я? Вони напевно вже прикрасили цим виданням свої книжкові полиці!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company