Кіноанімалістичний хоррор

Використання тварин людиною. А радше – людські звірства над братами нашими меншими. Про це розповідає повнометражна документальна кінострічка «Dominion», створена режисером Крісом Дельфорсом за продюсування Шона Монсона. Фільм знято на австралійських фермах за допомогою дронів, кишенькових та прихованих камер. Озвучування стрічки здійснили не якісь там середньостатистичні вегани, а зірки світового масштабу: Руні Мара, Хоакін Фенікс та Sia. Прем’єра стрічки відбулася у Мельбурні у березні минулого року, а розміщення у мережі YouTube стало поштовхом для широкої дискусії в інтернет-просторі.

«Дуже потужний фільм… важко дивитися, але проблему більше не можна ігнорувати. Люди повільно прокидаються», – зауважує користувач під ніком Akuma.

«62-й став для мене першим веганським роком. Дуже сумно, що так довго йшла до цього», – зізнається Barb Skarbie.

«Дуже вдячна активістам-кінематографістам, які відкривають такі злочини», – пише Becky Johnson.

Майже за рік по прем’єрі, 26 січня 2019 року, «Dominion» потрапив в Україну. Безкоштовний показ фільму в столичному кафе «City lunch» організувала «Direct Action Everywhere» («DxE Kyiv»)  – платформа, що об’єднала небайдужих зоозахисників, оборонців тварин від людського насилля.

Перед початком сеансу господарі частували гостей-глядачів веганськими смаколиками і справжнім карпатським чаєм. Тут-таки досвідчені вегани ділилися життєвим досвідом з новачками й охочими послухати. Заохочували не лише смачненьким та цікавим, а й духом здорового суперництва – вікториною знавців зоології, переможці якої отримали дуже смачні призи. А на охочих до творчого креативу чекала біла стіна, на котру можна було вихлюпнути свою мистецьку зоозахисну фантазію.

Нарешті сеанс розпочався. Ті, хто бачив трейлер, сиділи якнайдалі від екрану, затяті вегани – у перших рядах, а за ними – більшість непоінформованих. Для особливо вразливих вистачило перших п’яти хвилин: глядачі емоційно та психологічно не витримували. Двадцятирічна студентка КНУ Юлія протрималася майже до середини фільму і тоді, зізнається, вирішила однозначно змінити спосіб життя: виключити зі свого раціону продукти тваринного походження.

Так вплинули на дівчину вже перші кадри фільму. Картинка «звичайного» життя австралійських свиноферм: клітки, де тварини не можуть навіть повернутися чи лягти, де заживо гниють і гинуть у власних фекаліях. Канібалізм…

А ось шокуючи кадри з птахофабрики. Механічний відбір майбутніх несучок: разом зі шкаралупами від яєць перетворюються на відходи і малі півники…

До кінця перегляду документального хоррору в залі з 60-ти глядачів залишилося 10. Та й то половина з них – самі організатори. Поспілкуватися вдалося тільки з одним. Інші були настільки вражені побаченим, що просто пригнічено мовчали.

– Про такі фільми не кажуть, що дві години пролетіли непомітно, – веган з понад десятирічним стажем не стримує сліз. – Їхні рейтинги не завжди високі та й статуеток вони не отримають, але головне – «Dominion» змінює свідомість, Багато знайомих після перегляду стали вегетаріанцями, веганами. Ні, вони не просто відмовилися від м’яса, вони змінили спосіб мислення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company