Кінопрорив?

Кіно буде!
Про це запевнив на прес-конференції голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

За його словами, цього року Україна представить свою кінопродукцію на багатьох престижних кінофестивалях класу «А». На яких саме – Пилип Іллєнко не уточнив, пославшись на те, що про це першими сповістять організатори кінофорумів, бо мають таке виключне право. Проте цього року у французьких Каннах, де щорічно відбувається престижний кінофестиваль, запрацює український павільйон.

Голова Держкіно також пообіцяв уже незабаром чимало вітчизняних кінопрем’єр:

– Я вже знаю дати релізів майже 10-ти фільмів, практично всі вони створені за підтримки Держкіно, але я думаю, що їх буде суттєво більше.

Зокрема, 18 травня свій новий фільм «Чужа молитва» презентуватиме режисер Ахтем Сеїтаблаєв.

– На щастя, українська кіноіндустрія є, вона об’єдналася, – констатує голова Української кінофундації, основний керівник Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі. Наголосивши: маємо «дуже цікаві проекти»,  у тім числі й іноземних авторів, які прагнуть знімати в Україні.

– Якщо така державна підтримка українського кіно триватиме ще десь мінімум п’ять років поспіль, то наша кіноіндустрія вийде на рівень самодостатності, – вважає Пилип Іллєнко. Додавши, що за підтримки Держкіно нині на різних стадіях виробництва перебуває близько 90 проектів. З них – майже півсотня повнометражних ігрових фільмів.

Урядовець запевнив: держава й надалі підтримуватиме виробництво кіно і телесеріалів українською мовою. Такими є вимоги Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який вступив у силу 26 квітня.

– Вважаю, що бюджет на цей рік у нас достатній, – сказав Пилип Іллєнко. – Але на наступний рік, звісно, проситимемо більше. Зокрема –  для підтримки виробництва серіалів. Саме цей формат фільмів популярний на телебаченні, тож зараз необхідні саме українські серіали, українською мовою. Робити їх за рахунок лише ринку немає можливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company