Кінопрорив?

Кіно буде!
Про це запевнив на прес-конференції голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

За його словами, цього року Україна представить свою кінопродукцію на багатьох престижних кінофестивалях класу «А». На яких саме – Пилип Іллєнко не уточнив, пославшись на те, що про це першими сповістять організатори кінофорумів, бо мають таке виключне право. Проте цього року у французьких Каннах, де щорічно відбувається престижний кінофестиваль, запрацює український павільйон.

Голова Держкіно також пообіцяв уже незабаром чимало вітчизняних кінопрем’єр:

– Я вже знаю дати релізів майже 10-ти фільмів, практично всі вони створені за підтримки Держкіно, але я думаю, що їх буде суттєво більше.

Зокрема, 18 травня свій новий фільм «Чужа молитва» презентуватиме режисер Ахтем Сеїтаблаєв.

– На щастя, українська кіноіндустрія є, вона об’єдналася, – констатує голова Української кінофундації, основний керівник Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі. Наголосивши: маємо «дуже цікаві проекти»,  у тім числі й іноземних авторів, які прагнуть знімати в Україні.

– Якщо така державна підтримка українського кіно триватиме ще десь мінімум п’ять років поспіль, то наша кіноіндустрія вийде на рівень самодостатності, – вважає Пилип Іллєнко. Додавши, що за підтримки Держкіно нині на різних стадіях виробництва перебуває близько 90 проектів. З них – майже півсотня повнометражних ігрових фільмів.

Урядовець запевнив: держава й надалі підтримуватиме виробництво кіно і телесеріалів українською мовою. Такими є вимоги Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який вступив у силу 26 квітня.

– Вважаю, що бюджет на цей рік у нас достатній, – сказав Пилип Іллєнко. – Але на наступний рік, звісно, проситимемо більше. Зокрема –  для підтримки виробництва серіалів. Саме цей формат фільмів популярний на телебаченні, тож зараз необхідні саме українські серіали, українською мовою. Робити їх за рахунок лише ринку немає можливості.

Loading...

Напишіть відгук

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company