Книга народної дипломатії

Болгарськомовну книжку «Сестра моя Софія», що побачила світ у серії «Бібліотека газети «День», презентували громадам українських болгар.

Ця колективна праця вітчизняних істориків, публіцистів, журналістів присвячена багаторічним відносинам між українцями та болгарами. Україномовний варіант книжки вийшов у світ ще 2016 року. Тоді ж на Львівському форумі видавців вона отримала дві нагороди: спеціальну відзнаку малого журі «Освітяни» та диплом «Гільдії людей книги» — «За мудрість як константу». Тепер завдяки підтримці меценатів «Сестра моя Софія» з’явилася болгарською мовою.

Напередодні Дня слов’янської писемності та культури її представили в Бессарабському медіахолдингові міста Ізмаїла Одеської області. Як відомо, в Одесі, Ізмаїлі, Болграді мешкає найбільша болгарська громада України. Їй київські гості з редакції «Дня» на чолі з головною редакторкою Ларисою Івшиною передали понад дві сотні книг.

За словами Лариси Івшиної, видавничий проєкт газети буде лише розвиватися, готуються нові видання. А книжку «Сестра моя Софія» головна редакторка «Дня» назвала «справжнім проявом народної дипломатії».

На унікальності цього видання наголошує і ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету Ярослав Кічук. Стверджує: для українських болгар книжка «є свого роду духовним смолоскипом». А меценати Олександр Юрков та Віктор Куртєв переконані: такі книжки, як «Сестра моя Софія», допомагають українцям і болгарам опанувати власну суб’єктність і національну ідентичність.

Десант газети «День» відвідав також Болградську гімназію імені Г.С. Раковського. Тут навчаються болгарською мовою не лише місцеві діти а й учнівська молодь з інших міст і сіл Бессарабії. Презентували «Сестру мою Софію» і в Одесі, бібліотечку цієї книжки передали міському представництву Міністерства закордонних справ України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company