Книжкова «дерусифікація»

Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги, в інтерв’ю для інформагентства «Інтерфакс-Україна» поділилась новиною про наміри Міністерства культури та інформаційної політики вилучити з полиць українських бібліотек пропагандистські книжки і російську літературу.

Вона розповіла, що для цього створено робочу групу, куди увійшли працівники міністерства, Інституту книги, національних і публічних бібліотек. Вже відома приблизна і досить вражаюча кількість книжок, які вилучать із бібліотек: близько 100 мільйонів екземплярів.  Це майже половина фонду бубліотек.

Зі слів Олександри Коваль, у цьому списку книжки антиукраїнського змісту авторства проросійських політиків та діячів, праці, що пропагують проросійські імперські наративи та московський шовінізм. І це лише перша хвиля. Другою хвилею з бібліотек змете модерну російську літературу, незалежно  від жанру. Не забули і про російську класику, оскільки вона серйозно впливає на людську свідомість, зокрема на менталітет нашого народу.

В наукових бібліотеках залишать ті примірники, які не міститимуть ідеологічного контексту. Вилучені ж, ймовірно, підуть на макулатуру. А спорожнілі бібліотечні полиці заповнять якісною українськомовною літературою та книжками наших видавництв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company