Кого обрав би мудрий власник?

Обирай Президента так, ніби обираєш виконавчого директора для власної компанії!

Близько 10 років я працюю у сфері підбору персоналу. За цей час обрала на керівні посади не один десяток людей.

Незмінно керуюсь двома настановами:
1. «ВИРУБАЙ» ЕМОЦІЇ; 
2. ДУМАЙ ЯК ВЛАСНИК КОМПАНІЇ.

Розглянемо кейс.

Уявіть, що ви власник великої компанії з філіальною структурою (Україна). І почали розвивати европейський ринок –  це ваш основний вектор. Частину ваших філій прагне захопити агресивний конкурент. Керівники деяких інших філіалів потенційно можуть вас зрадити і «злити» базу конкурентам.

Рада директорів зупинилася на двох кандидатах.

Перший: має досвід роботи протидії агресивним діям конкурентів. Має досвід створення й управління командою (читай армією), яка вміє працювати з ворожими агентами. Має досвід роботи з керівниками філіалів, які проявляють симпатію до конкурента. Має досвід перемовин з іноземними партнерами, знає англійську мову. Рекомендації з минулого місця роботи виявили провали в соціальних програмах, зависокі штрафи для персоналу (тарифи), лояльне ставлення і слабку позицію щодо порушників законів, зволікання зі створенням відділу для боротьби з цими порушниками.

Другий: симпатичний хлопець з почуттям гумору. Очолював невеличку компанію з продажу товару високого рівня попиту (висміювання влади, українців. Якість товару, прямо скажемо, низька, на кшталт чернігівського чи рогатинського пива. Проте народ купує, бо доступно). Буде симпатичним для коллективу – на веселих корпоративах, що згуртують компанію. Не має досвіду роботи ані з іноземними партнерами, ані з проблемними керівниками, не знає ні державної, ні англійської мов, і дня не працював у цій сфері.

Кого обере власник компанії?

«Хотябыпаржем», «будет весело»  –   точно не та аргументація, якою він керується. Повірте: такий власник ніколи не обере кандидата на посаду генерального директора, за плечима якого лише управління невеличким другосортним театром.

І знаєте, що зробить власник?
Звільнить менеджера з персоналу, що віддавшись емоціям запропонував на фінальне інтерв’ю некомпетентного кандидата.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company