Команді молодості – 90

Київське «Динамо» й Україна – нероздільні поняття. В часи Радянської імперії наші «динамівці»  найбільше – тринадцять разів (щасливе число!) перемагали в союзному чемпіонаті,  дев’ять  разів вигравали Кубок і тричі Суперкубок СРСР. У Європі ми двічі завоювали  Кубок УЕФА,  один раз Суперкубок та  виходили до його фіналу.

Взагалі, «Динамо» першим серед клубних команд Союзу у 1965 році відкрило власну європейську сторінку. Тоді кияни здолали «Колрейн» з Північної Ірландії  і норвезький «Русенборг», але спіткнулися на «Селтіку» із Шотландії. Найбільше голів у єврокубках забив Сергій Ребров – 31.

Команді Валерія Лобановського рівних не було. Тому у Москві не любили  київське «Динамо», а ми не любили московські команди, передовсім «Спартак». Гра збирала повну стотисячну чашу стадіону. І  був у тих поєдинках прихований політичний підтекст: Київ чи Москва, ми чи вони?

«Динамо» – то жива історія нашого футболу, нашої спортивної журналістики,  та й нашої країни, особиста історія більшості з нас. Згадаймо  «матчі смерті» в окупованому Києві, коли українські футболісти громили команди німецьких танкістів і льотчиків.  З довоєнного періоду і до сьогодні у команди біло-сині кольори. Але у роки окупації футболісти одягали форму з червоним кольором. На початку дев’яностих  на гравцях були сині труси і жовті футболки та гетри.  Наша команда на футбольному болі билася за наші перемоги. За нашу незалежність….

З початком 60-х років кияни перервали гегемонію москвичів у футболі. Перші золоті медалі здобула команда В’ячеслава  Соловйова, від якого переможну тренерську естафету перейняв  Віктор Маслов. За нього в «Динамо» блискуче грали  Андрій Біба, Анатолій Бишовець, Йожеф Сабо, Євген Рудаков. Але найбільше зірок засвітив Валерій Лобановський. Олег Блохін вдруге,  після спартаківського воротаря Льва Яшина, здобув європейський «Золотий м’яч», а потім його виборювали Ігор Бєланов й Андрій Шевченко. Фактично київські «динамівці» у футболках збірної СРСР  під керівництвом Валерія Лобановського, підсилені кількома гравцями з інших команд, 1988 року стали віце-чемпіонами Європи. Олег Блохін зіграв найбільше матчів у чемпіонаті Союзу і за збірну, забив найбільше голів – рекорди, які вже ніхто не зможе повторити.

Не всі вболівальники знають, що символ клубу – бобер. «Динамівців» почали називати «бобрами» з 1989  року, а офіційно талісман клубу затвердили у 95-му. І назвали бобра Діком – від «Динамо» та Київ. Його золотавий чубчик дещо нагадує зачіску Валерія Лобановського…

Офіційна реєстрація пролетарсько-спортивного товариства «Динамо» відбулася 13 травня 1927 року – інших документів про утворення футбольного клубу в архівах не знайдено. І найкращий футбольний тренер, Герой України Валерій Лобановський теж помер 13 травня….

А першим тренером «Динамо» був Михайло Товаровський, з яким кияни у 1936 році стали чемпіонами України та виграли срібні медалі союзного чемпіонату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company