КОМПЕТЕНТНО, КВАЛІФІКОВАНО

Перехід до професійних стандартів у освітні є пріоритетним напрямом діяльності Міністерства освіти і науки України. Про це йшлося на засіданні міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження Національної рамки кваліфікацій (НРК). Таку реформу має здійснювати Національне агентство кваліфікацій (НАК). Однак його створення залежить від прийняття нового Закону «Про освіту».

НАК не лише координуватиме розробку освітніх та професійних стандартів, але й формуватиме вимоги до процедур присвоєння кваліфікацій та визнання результатів неформального та інформального навчання.

– Сьогодні нашим завданням є забезпечення практичної спрямованості освіти, – наголосив перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець. – Це має бути нова ефективна модель підготовки кадрів. Саме Національне агентство кваліфікацій допоможе поєднати ринок праці та освітньої сфери.

За його словами, нові стандарти оцінювання будуть визначати рівень компетентностей, яким мають володіти випускники відповідного рівня освіти. Для цього необхідно створювати кваліфікаційні центри з незалежним тестуванням, де проводитиметься визнання кваліфікацій.

Володимир Ковтунець також відзначив, що впровадження Національної рамки кваліфікацій сприятиме міжнародному визнанню кваліфікацій, отриманих в Україні.

Як зазначалося на засіданні, інформаційним майданчиком для всіх зацікавлених осіб з питань впровадження НРК повинен стати спеціально створений сайт. Зокрема, на ньому розміщуватимуться усі нормативно-правові документи, реєстри кваліфікацій, освітні та професійні стандарти.

Довідково. Національна рамка кваліфікацій – системний і структурований за компетентностями опис кваліфікаційних рівнів. Призначена для використання органами виконавчої влади, установами та організаціями, що реалізують державну політику у сфері освіти, зайнятості та соціально-трудових відносин, а також навчальними закладами, роботодавцями, іншими юридичними і фізичними особами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company