Кондоліза Райз закликала українців брати відповідальність на себе

Колишній державний секретар США, професор Стенфордського університету Кондоліза Райс прочитала у Києві лекцію про «Виклики мінливого світу».

За її словами, нині Україна проходить через складний етап свого розвитку, і саме тому, на перший план сьогодні виступає молодь – освічена, розумна і активна, яка може і хоче взяти на себе відповідальність за розбудову демократії у державі.

На думку професорки Стенфордського університету, українці мають трансформувати натхнення від незалежності, Помаранчевої революції і Майдану в ефективне управління державою, повідомляє телеканал 24.

Кондоліза Райс висловилася на підтримку антиросійських санкцій й закликала міжнародну спільноту надалі вважати Крим частиною Україною. Читайте також: США будуть домагатися повернення Криму Україні навіть через десятиліття За словами екс-держсекретаря США, країни потребують спільних дій щодо Росії.

Райс висловилася з приводу тих, хто вважає, що в Україні живеться погано. На її думку, варто поїхати в Ліберію, де рівень життя значно нижчий, і відтоді кожен радітиме, що українець.

Колишня держсекретар також поділилася з українцями своїм рецептом успішної розбудови демократії та удосконалення державних інституцій: для цього кожному громадянину потрібно щодня робити щось для своєї країни.

Журналісти зібрали найцікавіші цитати із офіційної частини лекції Кондолізи Райс:

«Зріла демократія залежить від лідерів, які роблять для свого народу найкраще. Ваші лідери мають щодня здобувати довіру тих, ким вони урядують, довіру тих, хто їх обрав… Ви мали три революції, тепер час починати урядувати».

  *   *   *

«Демократія працює лише тоді, коли нею володіє народ. Один із способів цього домогтися – допомагати тим, хто має менше за вас. Ви маєте брати на себе відповідальність, кожен із вас, як індивідуальний громадянин, і допомагати тим, хто має менше. Адже найсильніший фундамент демократії – це не її інституції, не влада, а громадяни. Коли громадяни беруть відповідальність один за одного, демократія стає сильною».

*   *   *

«Демократія має лише стільки сили, як її найслабша ланка. Ваша відповідальність як громадянина – зробити все можливе, щоб слабких ланок не було. Дуже легко думати про демократію, як про щось таке, що відбувається у залах парламенту, як про величні промови про політику, але демократія відбувається щодня – від одного громадянина до іншого, які беруть відповідальність один за одного».

 *   *   *

«Ви маєте привілей вищої освіти. Освіта — це не право. Це – привілей… Якщо ви знаходите те, що любите — це змінює все ваше життя. Вища освіта — можливість дослідити те, що вам до вподоби».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company