КОНГРЕС США: ГОЛОДОМОР – ЦЕ ГЕНОЦИД

«Рішення, якого українці чекали десятиліттями та над яким невтомно працювали наша дипломатія та українська громада у США… Це без сумніву історичне рішення тепер вже всього Конгресу США», – так Президент України Петро Порошенко прокоментував резолюцію Палати представників Конгресу США про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Як і резолюція Сенату США від 3 жовтня 2018 року, документ, співавторами якого є понад три десятки конгресменів від Демократичної і Республіканської партій, засуджує систематичні порушення прав людини, зокрема права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Наголошуючи, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців».

Таким чином, США долучилися до 15 держав – членів ООН, а також Ватикану, які визнали на міждержавному рівні Голодомор геноцидом українського народу.

Ще низка країн в офіційних зверненнях засудили Голодомор як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом або вшанували пам’ять його жертв. Зокрема: Аргентина, Андорра, Бразилія, Італія, Іспанія, Чилі, Чехія, Словаччина, Мексика.

Росія категорично відмовилася визнавати сталінську політику 1932-1933 років стосовно українських селян актом геноциду.

Згідно з Висновком судової науково-демографічної експертизи Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи Національної академії наук України від 30 листопада 2009 року, внаслідок сталінського геноциду в Україні загинуло 3 млн. 941 тис. чоловік: з них упродовж лютого-грудня 1932 року – 205 тис., у 1933 році – 3 598 тис., у першій половині 1934 року – 138 тис. чоловік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company