«Ковідна» статистика: у дзеркалі і за дзеркалом

Україна – у п’ятірці країн, громадяни яких не задоволені тим, як їхні уряди борються з пандемією Covid-19. Такий невтішний висновок за результатами соціологічного дослідження, яке наприкінці минулого року провела у форматі телефонного опитування Міжнародна асоціація «Gallup» («Gallup International Association»).

Картина у цивілізованому світі разюче інша: для прикладу, в Австралії, США та більшості країн Європи 80% респондентів опитаних позитивно оцінюють «антиковідні» дії своєї центральної влади.

Опитані здебільшого погоджуються або частково погоджуються з суворими карантинними обмеженнями. На запитання «Чи готові ви жертвувати декотрими правами людини, щоб зупинити розповсюдження Covid-19?» ствердно відповіли 70% респондентів у країнах світу. І майже стільки ж – в Україні.

Втім, якщо порівнювати ситуацію з кількістю хворих на 1 мільйон населення в Україні та, скажімо, у США, то тут за нами статистична перевага: 31 хворий у нас проти 85 хворих у них. (Від редакції. Не порівнюватимемо статистику протестованих на Covid-19 у нас і у них: вона неспіввимірна і не на нашу користь).

Чому ж тоді суспільна оцінка дій українського уряду знизилась з 51 відсотка прихильності у травні до 21 відсотка у грудні 2020 року?

На це запитання намагалися дати відповідь учасники пресконференції «Протидія COVID-19 та вакцинація: як думки українців відрізняються від поглядів мешканців інших країн», що відбулася в Укрінформі.

За словами директора Київського міжнародного інституту соціології Володимира Паніотто, на оцінку респондентів уплинули не тільки масштаби поширеного у нас смертельного вірусу, а й загальне розчарування українців чинною владою. Хоча у цьому Україна не є унікальною, скоріше навпаки – повторює загальну європейську тенденцію. Андрій Сухарина, аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, зауважив: у більшості великих європейських країн підтримка громадянами своїх урядів також незначна.

Що ж до закликів української влади вакцинуватися, то цю ініціативу наші люди підтримують дуже охоче, стверджують соціологи. Готових вакцинуватися хоч сьогодні у нас більше, ніж у багатьох європейських країнах, і значно більше, ніж у Росії.

Андрій Скіпальський, голова правління ГО «Життя», переконаний: нинішній рік має стати роком вакцинації. А Ірина Сушко, виконавча директорка громадської організації «Європа без бар’єрів», сподівається на «антиковідну мудрість» пересічних українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company