Крапка, лінія, можливості

Мистецтво важко описати одним словом. Воно надихає, пробуджує, уособлює добро й гармонію. Воно ввібрало весь духовний світ людини. Воно лікує. Врятувало багатьох людей зі смертельними діагнозами, зцілило від хвороб, депресій. Футболіст Ерік Кантона, художниця Шарлотта Саломон та багато інших були на грані життя та смерті, але мистецтво повернуло їх до світла та віри.

Ті, кого мистецтво навчило самовираженню, не піддаватися хворобі, а стійко боротися з недугою, представили свою творчість у PinchukArtCentre, на виставці «Крапка, лінія, можливості».

Співпрацюючи з художниками Катериною Бучацькою, Нікітою Каданом, Давидом Чичканом та Анною Щербиною, знана столична артгалерея дала змогу митцям із особливостями розвитку (аутизм, синдром Дауна, розумова відсталість) упродовж чотирьох років творити у «Майстерні можливостей».

«Крапка, лінія, можливості» ділиться історіями людей. Деякі з них ще декілька років тому не могли навіть доторкнутися до чистого аркуша паперу. Згодом на аркуші з’явилася крапка. А з крапки виросли лінії, кольори, форма та образи. Це все зростало разом з ними, їхньою впевненістю та вірою в те, що вони можуть зробити все це можливим», – зазначають організатори виставки.

Картину Георгія Алавердова «Мій компас» створено на реальних подіях, які відбувалися в житті художника. Він не надає перевагу ані кольору, ані лінійній структурі твору, бо однаково впевнено використовує ці засоби.

У роботах Варвари Шишлової «Очі тварин» художниця наслідує реальність, вивчаючи властивості матеріалу.

Ось так по-іншому, але з не меншою красою, можна естетизувати моменти буденності.

Художниця Дарина Малюк. В її практиці переважають анімалістичні сюжети, де тварини наділено фантастичними рисами. Як-от на картині «Даринині тварини». Ця робота – спілкування, пошук відповідей на важливі питання буття.

Картина-порівняння, картина-алегорія. Її особливістю є мистецьке зіставлення людини і тварини.

Життєвий шлях художників, їхня творчість, представлена на виставці, наочно доводять могутню цілющу потугу мистецтва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company