КРИМ – БЕЗ «СВІТЛИЦІ»

Єдина в Криму україномовна всеукраїнська громадсько-політична та літературна газета «Кримська світлиця» припинила випуск на півострові. У номері за 25 березня вказано, що це «останній випуск газети», повідомляють «Крим.Реалії». З травня 2015 року газета виходила лише в електронному форматі.

У матеріалі «Фронт всередині країни» зазначається, що 14 березня 2016 року вийшов наказ гендиректора Національного газетно-журнального видавництва про переведення редакції з Сімферополя до Києва. При цьому, підкреслюється в матеріалі, «тисячі відвідувачів сайту газети є найкращим доказом стабільного попиту на неї».

Кримські співробітники газети вважають таке рішення несправедливим, пояснюючи, що «практично з самого початку «Кримська світлиця» – «своя серед чужих, чужа серед своїх» – змушена була вести боротьбу на двох фронтах: кримському та київському, вимагаючи від влади уваги і державного відношення до гуманітарних проблем українства в Криму».

Гендиректор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун в коментарі виданню «Крим.Реалії» зазначив, що штатним працівникам газет запропоновано або переїхати до Києва і працювати на тих же посадах, або, не переїжджаючи, перейти на роботу за договором цивільно-правового характеру (ЦПХ).

«Керівництво ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» як видавець газети не може нести відповідальність за штатних працівників, які перебували на окупованій території. Редакція «Кримської світлиці» була захоплена і ліквідована ще в 2014 році. Тому Міністерство культури України як і інші державні відомства, видало директиви про переведення державних установ на материкову частину України», – сказав Щекун.

«Кримська світлиця» видавалася в Криму з 1992 року. Засновниками газети є Міністерство культури і туризму України, Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка та трудовий колектив газети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company