Культурний карантин

Пандемія так чи інакше торкнулася кожного, відібрала те найтепліше, що є у людини – душевний спокій. І живе спілкування. Карантин позбавив нас повноцінної комунікації, обмежив можливості відвідувати музеї, концерти, театри… Проте сучасні технології не пасуть задніх, дозволяють нехай дистанційно, а все ж поринути у дивосвіт мистецтва.

Пропоную свою добірку найцікавіших культурних локацій, заходів та подій, в Україні й у світі, якими можна насолодитися онлайн.

Національний художній музей України (NAMU)

Найстаріший у Києві музей, відкритий ще 1899 року. Скарбівня найбільшої колекції українського мистецтва від ХІІ століття до наших днів.

Музей розробив онлайн-галерею у популярній соціальній мережі. За хештегом #карантинуnamu в Instagram почуєте розповідь і насолодитеся колекціями. Дописи на сторінці музею теж розповідають багато цікавого про мистецькі скарби. Музейники обіцяють поповнити віртуальну галерею новими унікальними експонатами.

А за допомогою додатку HeforShe можна завітати до віртуальної експозиції робіт українських художниць періоду 1909-2019 рр.

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Багатюща експозиція презентує найвидатніші зібрання творів мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. «Перлиною» цього музею є художня колекція видатних українських меценатів подружжя Богдана та Варвари Ханенків.

Працівники музею розробили віртуальний тур європейською та азіатською експозиціями від Inside Production. Тур доступний усім.

Крім цього, на офіційній сторінці музею у Facebook планують проводити онлайн-екскурсії. Також у соцмережах Facebook та Instagram розташують відеорозповіді про особливі експонати.

Одеський художній музей

Розташований у будівлі 1824-1828 років. Імя проєктанта історія не зберегла. Першою власницею палацу була графиня Ольга Станіславівна Наришкіна, в дівоцтві – Потоцька. Архітектура палацу – уособлення традицій російського класицизму початку ХІХ століття.

Музей працює в онлайн-режимі та підготував цикл екскурсій, поширених у Youtube. Інтернет-відвідувачі можуть ознайомитися з розкладом онлайн-екскурсій. І планувати свій візит до музею, у зручний час.

А на YouTube-каналі можна у будь-який час побувати на відеолекціях про мистецтво.

Київський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

Заснований 1920 року частиною акторів Молодого театру на чолі з Гнатом Юрою та акторами Нового Львівського театру на чолі з Амвросієм Бучмою. На час пандемії театр відкрив доступ до своїх архівних вистав. Надалі перформанси транслюватимуть на Youtube-каналі театру, які за театральною традицією починатимуться о 19:00. Крім вистав, демонтсруватимуть бенефіси та маловідомі телепередачі про славетних «франківців» – акторів та режисерів.

Google Arts&Culture

Платформу Google Arts&Culture можна назвати «скринькою для всього високого». Тут організовують віртуальні тури галереями популярних світових музеїв, тут можна дізнатися більше про художні твори, навіть створювати власні неповторні віртуальні колекції. Партнерами платформи є славетні Версаль, Галерея Уффіці, Ермітаж, Третьяковська галерея інші музеї.

На платформі розміщено понад 30 віртуальних турів, 150 інтерактивних виставок, 300 тисяч фотографій та відео.

Світова спадщина

Музей ван Гога в Амстердамі, Нідерланди

Художній музей, відкритий 1973 року, присвячений життю і творчості нідерландського художника Вінсента ван Гога.

Музей зберігає найбільшу (понад 200!) колекцію робіт майстра. І полотна його сучасників – Поля Гогена, Жоржа Сера, Клода Моне та інших. У віртуальному турі музеєм можна помилуватися зібранням шедеврів художника, послухати коментарі, переглянути пояснювальне відео, довідатися історії про його життя і творчість. І все це – в яскравому, захоплюючому дизайні. Переглянути екскурсію можна за посиланням.

Паризький музей дОрсе

Національний музей мистецтв – багатюща галерея французького живопису, зокрема імпресіоністів та постімпресіоністів.

В експозиції також представлені твори декоративного мистецтва, виконані в стилі ар-нуво. Ще музей багатий на фотографії, предмети архітектури, кінематографа, ювелірні вироби.

Музей Соломона Гуггенхейма в Нью-Йорку, США

Художній музей, одне з провідних зібрань сучасного мистецтва у світі. Заснований 1939 року.

Створений меценатом і колекціонером Соломоном Гуггенхеймом, музей – один з найбільш відвідуваних у світі. Тут зібрано картини сучасного мистецтва. Входить до двадцятки найвідоміших споруд ХХ століття.

Театр-музей Сальвадора Далі

Музей, створений Сальвадором Далі, розташований в іспанському місті Фігерас.

В музеї представлена найбільша і найрізноманітніша колекція творів одного із творців сюрреалізму. 

Лувр

Один з найбільших музеїв світу: 35 000 експонатів – від найдавніших часів до ХІХ століття.

Торік цю світову музейну перлину відвідали понад десять мільйонів осіб. Відтак Лувр продовжує утримувати лавровий вінець найпопулярнішого художнього музею світу. Колекції Лувру дають змогу поринути у величезні географічні і часові простори: від західної Європи, через Грецію, Єгипет і Близький Схід – до Ірану. З Античності – до 1848 року.

Офіційний сайт представив дві віртуальні екскурсії, які дають змогу відвідувачам ознайомитися з експозицією, досліджувати історію будівлі.

Британська Національна Галерея

Музей в Лондоні містить понад 2300 полотен західноєвропейського живопису XIII – початку XX століття. Картини в галереї представлено за хронологією.

Тут неоціненні полотна Тиціана, Рубенса, Лоренна, Тернера, багатьох інших славетних митців. Можна ознайомитися не лише з шедеврами мистецтва, а й з величною спорудою музею.

* * *

Карантин беззаперечно позбавив багатьох можливостей, планів, мрій. Проте шанс відволіктися, духовно відпочити, а головне збагатитися істинно прекрасним є завжди. Хто шукає, той знаходить!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company