Киянка – лауреат премії ім. Ляйбніца

Українському професору-біохіміку Марині Родніній вручили у Берліні найпрестижнішу німецьку наукову відзнаку – премію ім. Ляйбніца.

Про це повідомляє Посольство України в Німеччині.

Киянка уже 26 років здійснює наукову діяльність на базі дослідницьких інституцій Німеччини. З 2008 р. очолює Інститут ім. М.Планка з біофізичної хімії, що у місті Ґьоттінґен.

Премію ім. Ляйбніца вручають за видатні наукові досягнення ученим, які працюють в Німеччині. Це найбільша премія в світі за наукові досягнення: її грошовий еквівалент – 2,5 млн. євро. Втім лауреати не можуть витрачати ці гроші на особисті потреби, а зобов’язані впродож семи років освоїти їх на фінансування науково-дослідних проектів. У виборі цих проектів їм надається повна свобода.

Сподіваємося, для Марини Родніної ця престижна нагорода послужить добрим стимулом для ще більших здобутків. Адже шість лауреатів премії Ляйбніца стали і Нобелівськими лауреатами: Гартмут Міхель (хімія — 1988), Ервін Неєр та Берт Закман (медицина — 1991), Крістіана Нюсляйн-Фольгард (медицина — 1995), Теодор Генш (фізика — 2005) та Ґергард Ертль (хімія — 2007).

“Українському професору Марині Родніній вручили в Берліні престижну німецьку наукову премію ім. Лейбніца розміром в 2,5 млн євро”, – відзначили в посольстві.