Київській «Молодості» – 50

Біля столичної Арки дружби народів упродовж цього тижня демонструватимуть просто неба кіно. Ця місцина стала однією з центрових локацій ювілейного 50-ого Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Про це повідомляють на офіційному сайті фестивалю.

На урочистій церемонії відкриття міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко вручив спеціальний приз кінофестивалю «Скіфський олень» славетному кіномитцеві Юрію Гармашу — оператору-постановнику фільму «Вавилон XX», переможця «Молодості» 1979 року. Цю стрічку, яка вже стала класикою вітчизняного кіно, демонстрували на нинішньому фестивалі і вона для багатьох його учасників стала фільмом-відкриттям.

З нагоди 50-річчя «Молодості» Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами групу діячів кіно. Зокрема Юрія Гармаша нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, а художньому керівникові фестивалю Андрієві Халпахчі присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України». До слова, Андрій Якович очолює «Молодість» з 1992 року.

Основні покази фільмів цьогорічного фестивалю відбуваються у столичному кінотеатрі «Жовтень». На відкритому майданчику під Аркою дружби народів демонструють переважно конкурсні фільми про дітей та підлітків, а також українські кінопрем’єри. Фестивальні кінокартини можна також побачити і в київських кінотеатрах «Оскар», «Планета кіно» (Блокбастер) та «Кіно 42».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company