Летальна зброя: чи діждемось?

Поки Державний кордон України на Сході розривають російські найманці і сепаратисти, а на Заході – Саакашвілі з гоп-компанією, в Сполучних Штатах саме у ці дні стоїть питання руба: надавати чи не надавати нам летальну зброю? Вона хоч дорога, зате ефективна. Недарма ж нинішніх кремлівських диктаторів від однієї згадки про це пропасниця б’є.

Втім у Білого дому щодо того все ще нема певності. Військовий аналітик з Вашингтона Річард Вайц розповів українським журналістам, що в адміністрації президента США Дональда Трампа питання постачання Україні летальної оборонної зброї стоїть на порядку денному, але разом з тим зважуються й ризики.

«Дискусія триває, – пояснює пан Вайц. – Аргумент на користь рішення полягає в тому, що це підвищить для Росії ціну підтримки окупантів, адже з потужнішими українськими Збройними силами необхідне наполегливіше втручання. Разом з тим надання зброї Україні показало б солідарність і лідерство США, посилило б підтримку НАТО для України. Моральний аргумент у тому, що українці готові померти за свою землю, і США повинні їм дати засоби оборони».

Однак при цьому Річард Вайц не відкидає і контраргументів. А вони полягають у тому, що Захід та США «не бажають піддаватися на російські погрози і провокувати ескалацію».

«Через географічну близькість та асиметрію в можливостях Україна, ймовірно, програє у прямому зіткненні, а США не втрутяться. І все закінчиться сумним сценарієм, який ми вже бачили в минулому: 1956 року в Будапешті, 1968-го – в Празі, те, що було після війни в Іраку і може статися зараз у Сирії, і те, що сталося в Грузії у 2008 році. Ми надамо підтримку, яка потім просто випарується», – розмірковує Річард Вайц.

Через те на терезах Білого дому і досі два варіанти: давати чи не давати. Який переважить – сподіваємося, стане відомо вже невдовзі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company