Льодова арена біля синього моря

Льодову арену у Маріуполі на Донеччині, відкриту нещодавно, назвали «Mariupol Ice Center». Чи не найпопулярніша вона серед міської молоді: тут секції дитячого та аматорського хокею, фігурного катання, а ще – база професійного хокейного клубу «Маріуполь».

Саме бажання «поставити на ноги» популярний у Маріуполі хокейний клуб і сподвигло депутатів міськради ще у серпні 2020 року ухвалити рішення про будівництво цієї арени. Першим тренером команди став легендарний гравець українського та радянського хокею Олександр Сеуканд. Під його орудою команда заграла так, що вболівальники масово потяглися на трибуни…

Хокейний клуб «Маріуполь» дав крила дитячим спортивним школам хокею та фігурного катання. Нині у переповнених групах тренуються понад 400 дітей, і черга бажаючих не міліє.

До школи хокеїстів приймають малюків із 6 років, юних фігуристів відбирають із 4-річного віку. Тут кілька рівнів підготовки. А до кожної дитини – індивідуальний підхід, зважаючи на характер, зацікавлення, здібності. Абонемент на 8 занять за вартістю цілком посильний: 600 гривень. Звісно, не всі стануть майстрами і чемпіонами, та й не на це орієнтують своїх юних підопічних тренери. Важливе інше – реальна користь, яку дає дитячому організмові катання на ковзанах. Це справді результативний спосіб гармонійно розвивати дитину – формувати внутрішню досконалість, поставу, підтримувати добре здоров’я.

Психологи відзначають: катання на ковзанах вельми позитивно впливає і на емоційність дітей. Це не той вид фізичних навантажень, коли доконче потрібно ставити рекорди, а отже піддаватися стресові через невдачі. Тут навпаки: оздоровлюючись діти позбавляються тривог, стресів, у них поліпшуються сон і апетит.

Є у Маріупольському льодовому центрі і звичайні сеанси катання для всіх охочих. На одному з них побував і наш дівочий гурт. Не шкодуємо – дивовижні враження! Катання на ковзанах тепер у Маріуполі стало місцем зустрічі, яке «змінити не можна». Чи не найліпше з усіх розваг, котрі обирає тутешня молодь і люди середнього віку.

До слова, нам для того щоб весело провести час, цілком вистачило частини е-коштів, зароблених за вакцинацію. Траплялися, звісно, і болісні падіння, але лід – штука слизька і непередбачувана. Навіть для професійних фігуристів.