Любовний лист до журналістів

«Французький вісник» від «Ліберті, Канзас Івнінґ Сан» – кінострічка Веса Андерсона, на яку фани режисера з нетерпінням очікували майже три роки, відтоді, як з’явилися перші плітки про новий проєкт.

Фільм представили 12 липня 2021 року на 74-ому кінофестивалі у Каннах. Стрічка в жанрі комедійної мелодрами розповідає про життя редакції вигаданого американського журналу «The French Dispatch» of the «Liberty, Kansas Evening Sun», прототипом якого є «The New Yorker» – журнал, гарячим шанувальником якого є режисер. Сценарій до «Французького вістника» написав також Андерсон. Фільм став «любовним листом журналістам аванпоста американської газети у вигаданому місті ХХ століття». До речі, назва цього-таки вигаданого міста – Аннуі-сюр-Блазе, у буквальному перекладі з французької – Нудьга-над-Апатією. Звісно це не випадково, і ви неодмінно переконаєтеся в цьому, переглянувши фільм.

Стрічка розповідає про підготовку останнього випуску газети – перед її закриттям. І про велотур по Аннуі-сюр-Блазе, про історію «Залізобетонного шедевру», про студентські протести, що вилилися у так звану «шахову революцію»…

Не зраджуючи традиції, нова стрічка Андерсона – це рівна побудова кадру, симетрія і центрування, яскрава палітра кольорової корекції, обрамлення, чіткий поділ на розділи/акти, ніби в театральній постановці. Герої фільму – неначе іграшки в іграшковому будиночку. Це ще одна особливість творчості Андерсона. Взяти хоч би сцени з будинком розбишак з кулінарної колонки. Або ж прийом зйомки, коли камера знімає рух героїв паралельно, ніби стежачи за ними, як от в репортажі про місто. Все це надає кінострічкам Веса майже магічну привабливість, а його особливий стиль став настільки характерним, що фанати впізнають фільми режисера з першого ж кадру.

«Французький вісник» відзначився акторським складом: стільки ікон кіно в одній стрічці, що тільки за це можна купити квиток на кіносеанс: Тільда Свінтон, Білл Мюррей, Оуен Вілсон, Бенісіо дель Торо, Едріан Броуді, Леа Сейду, Френсіс МакДорманд, Тімоті Шаламе, Тоні Револорі, Ліна Кудрі, Джефрі Райт, Матьє Амальрік, Стів Парк, Боб Балабан та інші. Сім оскароносних акторів!

Фільм вийшов саме таким, якого й очікували фанати режисера і просто всі прихильники гарного кіно: смішним, естетичним, душевним. І без сумніву, любовний лист, який писався журналістам, дійшов-таки і до звичайних глядачів, змусивши їх укотре захопитися дивовижним світом творчості Веса Андерсона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company