«ЛЮДЯМ НЕ ВАРТО ЧЕКАТИ ДИВА»

Мешканці села Велика Добронь Ужгородського району Закарпаття не стали чекати чергових обіцянок місцевої влади та власноруч за особисті гроші облаштували вулиці. Впродовж серпня вони заасфальтувати майже всі вулиці, зробили тротуари, дренажні канали та квітники, повідомляє місцеве видання Мukachevo.net. Запевняють: згодом у селі буде не гірше ніж в Європі. 

Ідея зробити все власними руками належить місцевому підприємцю Йожефу Раті, який нині мешкає в Угорщині. Почали зі створення громадської організації «Регіональний розвиток Великої Доброні». Далі отримали згоду та підтримку сільської ради, а також часткове фінансування з Угорщини. Найголовніше –  вдалося зібрати людей: до робіт долучилися майже всі мешканці села. Голова громадської організації Ференц Нодь розповів, що в селі дуже довго всі чекали на дії влади, однак так і не дочекалися. Тож за посередництва Йожефа Раті зв’язалися з угорською організацією-фондом «Підтримка малиx міст», яка погодилася надати певну фінансову допомогу. «Тієї суми вистачало лише на придбання частини матеріалів. Все інше – теxніку, робітників – ми мали забезпечити самостійно», – розповів Ференц.

Окрім того, що настелили нове дорожнє покриття, також очистили та поглибили дренажні канави та забетонували тротуари. На це пішло лише 8 робочих днів. Квадратний метр асфальту обійшовся громаді лише у 150 гривень – утричі менше, ніж в державних організаціях. «Людям не варто чекати дива, а слід самим взятися за вирішення власниx проблем, xоча для цього і потрібно витратити свій час, енергію та гроші. Але інакше нічого не вийде. І головне, що ніxто нікого не примушував – всі знали, що роблять для себе!», – розповідають селяни. У громадській організації повідомили, що пишаються результатом та готові поділитися досвідом з іншими громадами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company