Майбутній Меморіал чекає благословення Феміди

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності уклав договір генпідряду з ТОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня “Україна-Реставрація”» про будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні, повідомляє сайт музею.

Втім, саме будівництво розпочнеться після відміни ухвали Печерського суду, який наклав арешт на земельні ділянки і заборонив музеєві вчиняти будь-які дії, що могли б пошкодити, зіпсувати, знищити чи видозмінити рельєф місцевості, об’єкти, які нині є потенційними доказами у слідчих діях щодо злочинів 18-20 лютого 2014 року.

– Разом з Генпрокуратурою ми відпрацювали схему та графік робіт, які б не заважали слідчому експерименту. – розповідає Оксана Моргун, заступниця генерального директора Національного музею Революції Гідності. – Прокурори повідомили, що на нижній ділянці алеї Героїв Небесної Сотні слідчі дії завершено і немає перепон для роботи будівельників. Тому ми подали клопотання в Печерський районний суд столиці про зняття арешту. Дату слухання ще не призначили.

Територія проектування охоплює алею Героїв Небесної Сотні від майдану Незалежності до вулиці Ольгинської, земельну ділянку по алеї Героїв Небесної Сотні, 3-5 та частину земельної ділянки по алеї Героїв Небесної Сотні, 4. Проект передбачає, що дерева, стовпи та інші нерухомі об’єкти, на яких є сліди від куль, буде збережено та музеєфіковано.

– Напевно, вперше в історії Києва закладу культури виділено проїжджу частину для створення пішохідної зони з меморіалізацією території. – наголошує Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності. – Процес землевідведення тривав два роки, і це досить швидко, враховуючи статус цих ділянок у центрі Києва. Наразі тривають перемовини з переможцями міжнародного архітектурного конкурсу у номінації «Музей Революції Гідності» – архітекторами компанії «Кляйгус + Кляйгус» – про визначення генпроектувальника. Проектні роботи плануємо завершити 2019 року. А саму музейну будівлю площею 27 тисяч квадратних метрів споруджуватимуть не менше трьох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company