Медіаграмотність вам у поміч!

Щоранку, вмикаючи свої телефони, потрапляємо під приціл інтернет-шахраїв. Стаємо для них зримою мішенню не тільки через активний інтернет-серфінг, а й через нашу низьку медіаграмотність. За дослідженнями  USAIDInternews, торік 62% українців стверджували, що вміють розрізняти фейки від правдивих новин. А насправді реальна кількість таких людей зменшилась з 11% до 3%. Звісно, медіаграмотність – це не лише ясно бачити фейки, а і вміння критично мислити та оцінювати інформацію, яку нам подають медіа.

З початку 2020 року соціальні мережі поширювали рекламу про вивчення іноземної мови за програмою «80% співфінансування», що нібито діє за допомогою наявних у кожній області ваучерів або гранту. Цю програму заснувало ТОВ «Український інститут знань» (отака гучна назва). Цей «інститут» публікує свої курси під європейськими логотипами та підтверджує навчання сертифікацією, викликаючи в користувачів довіру. Насправді, за цими красивими словами криється звичайне здирництво грошей.

Як усе відбувається?

Для здійснення мрії вивчити іноземну мову кожен користувач залишає власні контактні дані для того, аби з ним зв’язався консультант, начебто з «європейської організації». Чекати доводиться навіть більше місяця. Витримується, так би мовити, «пауза очікування».

Зате далі сюжет розвивається за канонами аванюрного. З першої хвилини розмови вас програмують на те, що це єдиний шанс отримати курс зі знижкою, але для більшої впевненості випитують попередній досвід у вивчені обраної мови, а також персональні дані. Потім ви чуєте радісне: «Вітаємо, ви отримуєте ваучер на 80% співфінансування курсу іноземної мови!» Після такого бажаного «подарунка» у вас, довірливого клієнта, виникає бажання чимскоріше сплатити свою частину коштів. Так ви отримуєте курс за… 997 своїх кревних гривень! І ніякий це не «курс», а набір DVD-дисків з 40 аудіолекціями і доступ до якогось «електронного кабінету» із завданнями, що будуть надіслані на eлектронну адресу протягом 48 годин після отримання дисків.

Ви чекаєте, що, як і обіцяно, кожні пройдені вами 10 лекцій перевірятимуть кваліфіковані фахівці, аби підтвердити ефективність вашого навчання. І дарма…

Що ж не так?

Це вже пізніше, коли вляжуться емоції і повернеться ясний погляд, ви довідаєтеся, що ТОВ «Український інститут знань» – це товариство, що займається роздрібненою торгівлею через пошту й інтернет, а кінцевий їхній бенефіціарний власник знаходиться в Польщі (про власника, до речі, інформації взагалі нема, та й про саме це товариство вкрай мало).

На сайті означеного «інституту», в графі «досвід роботи» – порожнеча! Дізнатися про «десятирічні методи дослідження» також неможливо. Коли ж звернетеся телефоном до консультантів із проханням юридичних гарантій – залишитеся без відповіді.

І найголовніше: ті, хто бажає отримати грант, повинні надати безліч документів з описом досягнень та мотиваційний лист (чому саме вам має бути надано грант). Висновок – отримання фінансованого навчання вимагає серйозної підготовки та високих академічних показників. Що ж до курсів іноземної, їх можна знайти на офіційних вебсторінках і головне – безкоштовно!

Отож, отримавши негативний досвід від фейкового «інституту знань», я підготувала низку рекомендаційних посилань для безкоштовного вивчення англійської мови онлайн. У час інформаційних технологій не обов’язково ходити на курси чи відвідувати репетиторів, адже все це тепер можливо робити не виходячи з дому:

«Duolingo» – електронна платформа для тих, хто тільки починає вчити англійську. Навчання відбувається як на сайті проєкту, так і за допомогою застосунка на смартфоні. Додаток допомагає вивчити базову лексичну та граматичну структуру мови, а також дає доступ до вправ для рівня «Intermediate та Advanced».

«British Council LearnEnglish» – ресурс для вивчення англійської мови від Британської Ради та міжнародних експертів, що переймаються поширенням британської культури. На сайті можна вивчати граматику, лексику, покращувати навички з письма та вимови. Також серед ресурсів є ігри, оповідання, відео- та аудіоматеріали й інтерактивні вправи.

«BBC Learning English» – сайт для самостійного вивчення англійської мови, що допомагає оволодіти основними аспектами граматики та лексики, тренувати акцент, розширити словниковий запас. Для зручності додаток пропонує своїм користувачам шість різних категорій, а також усі відеозаняття від «English My Way (basic)», «Lower-intermediate» до «Towards Advanced».

Курси іноземної на «Coursera» – набір навчальних лекцій з англійської мови – як для носіїв мови, так і для тих, хто її вивчає. Тут можна покращити свої навички спілкування у професійній сфері для кар’єрного розвитку та пошуку нових можливостей.

Англійська на «Prometheus» – онлайн-платформа, створена українськими розробниками, де пропонують 5 безкоштовних онлайн-курсів для різних категорій: «Англійська для STEM», «Англійська для журналістів», «Англійська для медіаграмотності», «Англійська для бізнесу та підприємництва» та «Англійська для кар’єрного зростання». Навчання складається лише з трьох частин: лексика, розвиток практичних навичок та поради для вивчення мови.

Медіаграмотність – те, без чого не може обійтися жодна сучасна людина. За допомогою критичного мислення ми вчимося запитувати, а не просто вірити прочитаному чи почутому. А отже – бути сучасними та успішними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company