Медведчук програв Стусові

Київський апеляційний суд дозволив розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», яке намагався заборонити нардеп Віктор Медведчук.
Таке рішення суд ухвалив на засіданні в п’ятницю, 19 березня. Про перемогу у цій справі повідомив на своїй Facebook сторінці й автор-упорядник книжки.

«Interfax-Україна» пише, що суд частково задовольнив апеляційну скаргу, яку в листопаді 2020 року подало видавництво Vivat. Зокрема, суддя скасував рішення Дарницького районного суду Києва про те, що інформація в книзі порушує особисті права Медведчука на повагу до честі та гідності. У суді визнали, що автор мав право використовувати ім’я Віктора Медведчука без його згоди та розповсюджувати книжку «Справа Василя Стуса».

Водночас у коментарі «Суспільному» адвокат Вахтанга Кіпіані В’ячеслав Якубенко сказав, що суд відніс один фрагмент до інформації, яка не відповідає дійсності.

«Це про те, що адвокат Медведчук у справі Стуса був наданим і підтримуваним держбезпекою. Ми ще не отримали письмовий і повний текст цього рішення, ми не можемо сказати, з чого виходив суд, коли саме залишав цей один процент не на нашу користь. Ми не готові сказати, чи будемо йти до Верховного Суду подавати касаційну скаргу. На сьогодні це безумовно значна перемога», – прокоментував адвокат.

Також суд вирішив, що Медведчук має компенсувати Кіпіані та видавництву Vivat судовий збір розміром 768,4 гривні кожному.

Деталі справи:
Книга історика й журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. Вона стала резонансною через суд із політиком Віктором Медведчуком, який хоче заборонити її в Україні.
19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” без дозволу Віктора Медведчука й визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність політика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company