Міні-сцени нижче плінтуса і тату в скляних кімнатах

На ній 400 мультидисциплінарних творів. 85 митців з усієї України та 30 південнокорейських фотографів. Це виставка «Exposure. Opening of season», яка до 22 липня обжила мистецький центр «Арт-завод Платформа». Скульптури, живопис, графіка, світлини, різноманітні інсталяції, татуювання та навіть акторська майстерність – всі ці творчі напрями репрезентовані у просторі «Exposure» (у перекладі – «Перебування під впливом»).

Як зазначають організатори, збірна експозиція має на меті мистецькими засобами розкрити тему впливу радянської педагогіки та освіти на конструювання «нової людини» і на мислення сучасного покоління. Нашарування культурних штампів та пропаганди  викликає стереотипне сприйняття інших культур.

Більшість витворів виставлено просто в павільйоні. Але інсталяції й інтерактивні роботи експонуються ще й у спеціальних скляних кімнатах. В одній із них двоє майстрів тату від «Yo.space» творили свої шедеври просто на тілах відвідувачів – звісно, охочих мати на собі таке щастя.

Експозиційні локації облаштували навіть нижче плінтуса, у двох павільйонних заглибленнях. Там міні-сцени для акторських мініатюр. Ще одна невелика локація виступає із загального білого тла яскравою барвою Схоже, творці прагнули подати свою інсталяцію саме в рожевому світлі.

Хоча те, про, що оповідають творці виставки, не випромінює безтурботність. Самі судіть: «…вимушена адаптивність у неповних сім’ях, засвоєння дитиною зразків думок, почуттів, поведінки дорослих, ефект соціальних мереж, що стирають межі між публічним й особистим, і впливають на психологічний стан, почуття, думки та вчинки людей… Художники досліджують категорії змін, постлокальну (не)стійкість держав та ідентичностей». Це не моє – вичитала в проспекті.

– Атмосфера класна, драйвова, – не стримує емоцій одна з відвідувачок. І показуючи на роботу Олени Небесної «Любий, ти мене ріжеш без ножа»: –  Не знаю як пояснити, але цікаво. А ще мене вразила робота «Матерії немає, все марнота» корейського митця Hayul Hwang.

– Тут надзвичайно!  – розповідає подруга Любові Стегнієнко, котра прийшла підтримати художницю. – Була на цій виставці торік. І тоді, і нині організатори спрацювали на «відмінно»: тут справді невимушена, дружна мистецька атмосфера. Сподіваюся, ця експозиція стане доброю традицією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company