Міносвіти засудив «ЯЗИКолизів»

Міністерство освіти і науки поділяє обурення української науково-педагогічної спільноти фактом участі деяких працівників ВНЗ України в заході на окупованій території Криму. Про це йдеться в офіційній заяві МОН, оприлюдненій на сайті міністерства.

В документі зазначається, що «проведення «міжнародних наукових заходів» у незаконно анексованому Криму є частиною політики Росії, що має на меті хоча б частково «легітимізувати» факт анексії в очах міжнародної спільноти». Відверту політичну спрямованість «конференції» підкреслює й ухвалена її учасниками резолюція з подякою на адресу чільних осіб окупаційної «влади» Криму.

МОН висловило вдячність «всім українським викладачам та вченим, а також міжнародним партнерам, які підтримують нашу принципову позицію невизнання незаконної анексії Криму». Міністерство підкреслило, що «жоден з українських науковців не перебував на згаданій «конференції» як представник свого університету. Київський національний педагогічний університет ім. Драгоманова та Дніпропетровський національний університет засудили вчинки своїх працівників, які до того ж з`їздили до Криму, не оформлюючи ні відгулів, ні відпустки, що є порушенням трудового законодавства, за яке передбачене звільнення з роботи. Із Запоріжжя МОН отримало відповідь, що лише один викладач Запорізького державного університету відвідував вказаний захід в Криму, перебуваючи у відпустці. Водночас низка інших запорізьких викладачів, чиї прізвища було згадано в повідомленнях ЗМІ, за наданою інформацією, участі в «конференції» не брали.

У заяві МОН наголошує на моральній відповідальності науково-педагогічних працівників й «очікує від учених рад ВНЗ принципової оцінки дій працівників, які де-факто стали на бік країни-агресора, підтримали антиукраїнську резолюцію «наукового заходу» і відтак утратили моральне право навчати й виховувати молоде покоління українських фахівців».

Міносвіти звернулося до СБУ і Генпрокуратури України з проханням дати належну правову оцінку цим діям та нагадало міжнародній і українській науковій спільноті про те, що «будь-які контакти з «університетами» та «інститутами» на території окупованого Криму, будь-яка участь у «конференціях» та інших «заходах», які там проводяться, витлумачується російським керівництвом як визнання «російської приналежності» окупованого півострова». «Допустити реалізації цих планів агресора ми не маємо права», – наголошується в заяві міністерства.

Як ми повідомляли,   8-11 липня цього року в Ялті, на території окупованої Автономної Республіки Крим, проходив захід під назвою «10-та міжнародна науково-практична конференція «Російська мова в полікультурному світі», в якому взяли участь кілька викладачів вищих навчальних закладів Києва, Запоріжжя та Дніпра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company