МІЖНАРОДНИЙ СТАТУС СОЛОВ’ЇНОЇ

Українська мова має отримати статус мови міжнародного спілкування. Про це на Всесвітньому форумі українців заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич.За словами очільниці МОН, вже розроблено міжнародний стандарт і ведеться робота із запровадження міжнародно визнаного сертифікаційного іспиту з української мови. Це надасть можливість представникам інших національностей вивчати її як другу іноземну.

Лілія Гриневич також зазначила, що міністерство вже затвердило план заходів з підтримки здобуття українцями освіти за кордоном. І намагається допомогти закордонним вчителям української мови літературою та методичними рекомендаціям.

– Наше завдання – пробудити інтерес до української мови, щоб вона вивчалася у державних школах за кордоном як одна з мов, – наголосила міністр.

На Форумі також підбито підсумки конкурсу 2015/2016 року на кращого вчителя української мови зарубіжжя, в якому взяли участь 104 вчителі української мови з різних країн світу.

Переможцями визнано вчительку початкової школи з Канади Яніну Виговську, вчителів української мови: з Норвегії – Ніну Хаген та з Румунії – Нарциса Грицанюка. Їх нагородили відзнаками Міністерства освіти та науки.

Перший такий конкурс було проведено після Революції Гідності за ініціативи Української Всесвітньої координаційної Ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company