Молода кров української поезії

У столичному творчому просторі «Pinchuk Art Centre» зібралися шанувальники української поезії на презентацію збірки «Паперовий хлопчик» – книжки-первістка Віталія Білозіра. Автору 18 років, родом із міста Жашкова Черкаської області, навчається в одному зі столичних вишів.

Його творчість здобула популярність завдяки інтернету, саме в соціальних мережах він ділився своїми поезіями. Ще школярем був гостем грінченківських журналістів, тоді його поезії побачили світ у виданні «Грінченко-інформ». Згодом вірші Віталія з’явилися у періодичних виданнях України, Польщі, Азербайджану. Як літературне явище, як факт народження самобутнього Майстра слова. Перша збірка – і перший серйозний успіх: його «Паперового хлопчика» ще в рукописі пошановано міжнародною німецько-українською премією імені Олеся Гончара.

На презентації Віталій Білозір тримав свою книжечку трепетно й бережно, наче дитину. Читав вірші, написані у час новітньої російсько-української війни. Щиро, по-юнацькому відверто повідав свій шлях у Поезію.

«Я років до чотирнадцяти мало цікавився поезією. Навіть вірші зі сцени, коли мене просили, читав без великого бажання. Але одного разу бабуся сказала: «Досить читати чуже, варто створювати своє». Того вечора я вперше сів писати і створив алюзію на пісню Миколи Мозгового «Минає день, минає ніч». Так розпочалася моя творчість…

Збірка «Паперовий хлопчик», за словами її автора, є одкровенням його душі. Вірші тематично розмаїті: поезія про війну, теплі рядки, присвячені рідним бабусям Катерині та Марії. Є твори з присвятою Силіцію – персонажеві, витвореному блискучою авторською уявою.

На обкладинці поетичної збірки – репродукція картини трансавангардного художника Кирила Проценка.

Поетична зоря Віталія Білозіра ще тільки-но сходить. Сподіваємося, згодом вона засяє уповні, на гучну славу українського красного письменства. Переповідати поезію неможливо – її треба читати. А поезію Віталія варто смакувати як вишукане дивогроно. Його слово не сплутаєш з чужим, воно вельми примітне у щільній течії образів і рим сучасної української поезії.

Збірку «Паперовий хлопчик» можна замовити на сайті видавництва «Каяла» та у книжковому інтернет-магазині «Якабу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company