Молодшу школу «розвантажують»

Вже з 1 вересня учням молодших класів навчатиметься легше. Колегія Міністерства освіти і науки затвердила 13 оновлених та «розвантажених» навчальних програм для I-IV класів.

За словами очільниці міністерства Лілії Гриневич, йдеться про видалення з програм зайвої інформації, усунення дублювання, відбір найважливіших тем та їх логічний виклад.

Знято фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми: учителі визначатимуть їх самостійно. Програми привели у відповідність до вікових особливостей дітей. Для цього експерти перенесли деякі теми у старші класи та скасували низку вимог, що ставилися перед молодшими школярами.

«Основна ідея полягає в тому, щоб дати дитині розкритися, максимально розвинути її індивідуальність, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину, а розвивати. Для цього потрібно, в тому числі, дати вчителю більшу свободу в підходах, дати їм можливість більше вибирати. Власне, на це й будуть націлені нові програми», – додає заступник міністра Павло Хобзей.

Загалом внесли зміни до програм з української мови, літературного читання, математики, інформатики, музичного та образотворчого  мистецтва, трудового навчання, фізичної культури, іноземних мов для загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладів (англійська, німецька, французька та іспанська мови), природознавства, основ здоров’я та з предметів «Мистецтво» і «Я у світі».

Оновлені програми для I-IV класів презентують та обговорять на серпневих вчительських конференціях і на засідання методичних об’єднань вчителів початкової школи. Таким чином, педагоги достеменно знатимуть про всі нововведення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company