Молодший спеціаліст: останній набір

Державне замовлення на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» 2016 року збільшиться на 10%. Так вирішило Міністерство освіти і науки України у зв’язку з невизначеною ситуацію з фінансуванням на місцях замовлення для професійно-технічних закладів. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на прес-конференції: «Особливості вступної кампанії – 2016».

– Якщо на місцях трапиться ситуація, що буде зменшено регіональне замовлення, то набір на молодшого спеціаліста може відкрити можливості для дев’ятикласників здобувати освіту далі, – пояснила Лілія Гриневич.

Сьогодні випускники дев’ятого класу можуть вступати і в професійно-технічні заклади і виші першого та другого рівня акредитації для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст». В цих закладах дозволяється одночасно навчатися за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста і за програмою повної загальної середньої освіти.

– Ми працюємо над новою редакцією закону «Про професійну освіту», за цим законом молодший спеціаліст буде належати до вищої професійної освіти», – пояснила Лілія Гриневич.

Нинішнього року здійснюється останній набір на молодшого спеціаліста. Така зміна викликана поступовим впровадженням закону «Про вищу освіту». Ним передбачаються деякі зміни моделі держзамовлення (у межах молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і спеціаліста медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування на основі повної загальної середньої освіти). Згідно з ними МОН визначає загальну кількість бюджетних місць за спеціальностями та спеціалізаціями. Вищі навчальні заклади встановлюють мінімальну та максимальну кількість вступників, які вони можуть і готові прийняти за держзамовленням з урахуванням «Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company