Море Юрія Єгорова

Він шукав у навколишньому світі вічну красу, вищу сутність, досконалість природи, які людина може відчути, але не завжди здатна осягнути. Одеський художник-нонконформіст Юрій Єгоров. Ключова фігура українського мистецтва ІІ половини ХХ століття.

Учасник численних вітчизняних і зарубіжних художніх виставок живопису, графіки та монументального мистецтва. З 1958 року член Спілки художників УРСР, з 1989-го – заслужений діяч мистецтв УРСР, а з 2008-го – народний художник України.

20 квітня у Національному художньому музеї України відкрилася виставка творчості Юрія Єгорова «На яскравому Сонці».

Юрій Єгоров – один із символів авангардної Одеси. Він малював людей і квіти, лісову галявину і безмежнеє поле, але найбільше його надихало Чорне море, одеське узбережжя. На полотнах воно перевтілюється в мінливе сяйво перламутрової сфери, що обертається у вечірньому мерехтінні призахідного сонця.

Його море – величне, стале, з неповторним «єгоровським» небокраєм. Міцні фігури дівчат і юнаків, обов’язково із бронзовою засмагою.

Чарівне море особливо вабить у роботах «Ранок»,  «Дівчина з прапором», «Скоро вирушаємо …», «Кароліно-Бугаз», «Ланжерон у листопаді», «Вечір в липні»…

Він черпав натхнення від своїх жінок, яких зображав… оголеними. Бачив у цьому неймовірну красу та неповторність.

Пензель Єгорова осібний, впізнаванний, геть не схожий на інші. Поєднання стриманості і пристрасті… Барви його живопису, вочевидь, не ожили б деінде: саме Одеса з її морською стихією та сліпучим полуденним сонцем стала авансценою і тлом численних робіт митця.

Ця виставка, безумовно, стала подією в мистецькому житті столиці. Юрій Єгоров, картини якого не раз виставлялись у багатьох країнах світу, відтепер став ближчим і на отчині.

– Для мене велика честь бути тут, відчувати гордість за батька,  –  каже донька художника Ірина, з якою зазнайомилися на виставці. –  Я пишаюся тим, що його творчість надихає тисячі людей.

Полотна Юрія Єгорова експонуватимуться в Національному художньому музеї України до липня. Отож за натхненням і сонячним морем ви вже знаєте куди йти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company