Мовби спогад про мрії

 Національний художній музей України відкрив ювілейну виставку «І спогади, і мрії» до 100-річчя від дня народження Тетяни Яблонської.

Не лише твори живопису і графіки, а й матеріали з родинного архіву дають можливість відвідувачам намалювати свої уявні картини про життя і творчість уславленої української художниці.

Ювілейна експозиція Тетяни Яблонської стала однією із найяскравіших подій мистецького життя столиці. На відкриття прийшло чимало відвідувачів, аби побачити шедеври, часом доводилося стояти у черзі – виставкові зали була переповнені.

Полотна, а біля них – світлини: уривки із щоденникових записів Тетяни Нилівни.  «Етюди я писала дуже швидко, намагаючись точно вловити саме той стан природи, який мене полонив. Адже сонце рухається – через годину кут падіння його променів уже інший. Інший колорит, інший стан, інший образ. Образ – це ж не просто сюжет… Образ – це для мене внутрішній душевний стан у даний момент, у даному колориті й освітленні». В таких записах – ключ до розуміння її картин. Прочитаєш – і в уяві, наприклад, постає класичне полотно Тетяни Яблонської «Хліб». І неймовірної краси люди, творені сонцем…

З часом художниця змінювала свій творчий стиль, вдавалася до експериментів, намагалася відкрити світ по-новому, уникала повторів.

Трьох залів музею не вистачило, щоб розмістити творчий доробок  художниці. Для відвідувачів встановили монітор: показують картини, яких немає в експозиції. Виставка триватиме до 23 квітня. Заплановано лекції учнів Яблонської, а для дітей – майстер-класи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company