Мовте українською, щоб вас почули…

Минув рік від запровадження мовних квот в українському радіоефірі. Нагадаємо, що за три роки частка українськомовних пісень у найпопулярніші часові проміжки повинна сягнути 35, а передач українською на добу – 60 відсотків. Вже першого ж року цей показник не має бути меншим за 25 і 50 відсотків відповідно.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, яка постійно відстежує, як вітчизняні мовники дотримуються чинного законодавства, відзвітувала про роботу. Загалом було перевірено 16 загальнонаціональних і 179 місцевих та регіональних радіостанцій.

За словами голови ради Юрія Артеменка, більшість радіокомпаній не просто дотримуються квот, а значно перевищили частку українськомовних передач і пісень. На багатьох радіостанціях («Українському радіо», «Промінь», «Культура») мовлення українською складає щонайменше 86%. З’явилося  перше пісенне радіо з україномовним контентом – «Країна ФМ». Щоправда, моніторинг зафіксував 17 порушень мовного законодавства. При цьому, як зазначив Юрій Артеменко, реєстрували будь-яке  недотримання  визначених квот –  до 0,1%.

Із 16-ти перевірених загальнонаціональних радіостанцій  за порушення обов’язкового обсягу пісень українською мовою штрафи накладено лише на чотири: «Kiss FM», «Шансон», «Ера FM» та «Люкс ФМ».  Серед місцевих та регіональних мовників найкращі показники за обсягом пісень українською мовою мають Рівненська (79%), Тернопільська (79%), Івано-Франківська (59%) та Сумська (53%) обласні радіокомпанії. При цьому, наприклад, рівненське і чернівецьке радіо всі передачі транслюють лише українською. Більше, ніж передбачено квотами, мовить українською і донецьке радіо, яке сьогодні працює із Краматорська.

Ми звикли говорити, що попит породжує пропозицію. Але практика запровадження мовних квот у радіоефірі свідчить про інше. Ті радіостанції, що пропонують більше українськомовної продукції,  формують і попит – мають вищі рейтинги!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company