На прицілі – культурний спадок

Станом на жовтень в Україні зафіксовано понад 540 випадків воєнних злочинів рф проти культурної спадщини. Зокрема, проти 161-го об’єкта культурної спадщини, 23-х пам’яток національного значення, 129-ти пам’яток місцевого значення, 143-х об’єктів цінної історичної забудови та 9-ти щойно виявлених об’єктів. Про це на брифінгу «Спадщина і війна: досвід і висновки 225 днів» повідомила заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

Ці приголомшливі цифри офіційної статистики ще раз переконують, якою значущою для нас є міжнародна співпраця з іноземними партнерами у царині культури: самотужки Україна навряд чи зможе відновити понищене сучасними ординцями. За словами урядовиці, один із проєктів, який упровадять найближчим часом, – польсько-українська ініціатива у сфері моніторингу та документування пошкоджень об’єктів культурної, зокрема, археологічної, спадщини. До цього залучатимуть місцевих фахівців-археологів. Проєкт охопить щонайменше дві області – Київську і Чернігівську. Допомагатиме Міністерство культури та національної спадщини Польщі й Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном.

– Багато країн, зокрема, й Польща, мають досвід роботи зі спадщиною у «гарячих точках», – прокоментувала Катерина Чуєва. – Наприклад, у країнах Близького Сходу, зі зруйнованими чи пошкодженими об’єктами. Вони мають і відповідні методології моніторингу та фіксації. Україна до нинішнього року такий моніторинг не здійснювала, тому обмін досвідом з колегами з інших країн для нас надзвичайно важливий.

Про факти руйнувань української культурної спадщини можна повідомити на платформі МКІП. Катерина Чуєва наголосила: цю інформацію , ретельно перевіряють і за її результатами факти руйнувань представляють широкому загалу.

Окрім руйнацій, які залишають по собі варвари на окупованих територіях, вони ще й масово грабують українське культурне надбання. Втім точного обліку викрадених загарбниками культурних цінностей усе ще немає. Як зізнався міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Україна наразі не володіє про це точною інформацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company