Нашу науку жде оздоровлення

Кошторис української науки має бути збільшено щонайменше вдвічі та фінансуватися через спецфонд.

Про це під час круглого столу «Пріоритетні напрями діяльності у галузі освіти і науки» заявила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Ми цього року запустимо Національну раду з питань розвитку науки і технології, яку очолюватиме Прем’єр-міністр, і це буде вперше, коли серйозна наука співпрацюватиме з очільниками влади. Також ми запустимо Національний фонд досліджень, через який буде іти грантове фінансування. Наша мета, щоб 10-15% бюджетних коштів, які виділяються на науку, йшли через Національний фонд досліджень», – пояснила міністр.

За словами Лілії Гриневич, для того щоб наука могла займатися фундаментальними дослідженнями і не скорочувати цей сектор до критичного рівня, державне фінансування повинно бути щонайменше в обсягах 0,3% ВВП, а близько 2% цих коштів – спрямовуватися на цільову підтримку програм для молодих вчених. Нинішній кошторис науки суттєво відстає навіть від цього мінімуму.

Міністр пообіцяла найближчими роками масштабний аудит закладів науки: «До 2020 року зможемо заявити про атестацію 80% наукових установ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company