Не граймося з Кирпатою!

П’ята ранку. Тихий, але такий недоречний сигнал смартфона. «Результати вашого РНК-тесту готові. Переглянути за посиланням:…» Ледве розплющивши одне око, тицяю на результат і читаю вже досить очікуване «УВАГА! Виявлено РНК Covid-19»…

Відтоді мені не спалося. Вже останні кілька днів ломота в тілі та невеликий жар були моїми постійними супутниками, тому засинала важко. До того ж величезна кількість переживань… І запитань: як примудрилася захворіти?.. де заразилася?.. з ким останнім часом контактувала?..

Хоча що б змінилося, якби навіть знала на них відповіді. Тепер усе по вкоченій: самоізоляція, відшукати телефон сімейного лікаря, звернутися по рекомендації і негайно лікуватися.

Карантинні обмеження, введені владою, щоб спинити поширення коронавірусної інфекції, не надто лякають наших людей. Найперше – молодь, яка не уявляє свого життя без гучних вечірок та міської метушні. Я теж як і всі їздила на роботу громадським транспортом, заходила в супермаркет за чимось смачненьким, а на вихідних зустрічалася з друзями.

Звісно ж, сумлінно дотримувалася рекомендацій МОЗ, регулярно обробляючи руки антисептиком, в усіх громадських місцях вдягала маску, закривала й ніс. На жаль, це мене не вберегло не зарази. Та попри те, вірю: воно і помічне, і рятівне.

Відповідальність – ключове слово, що має супроводжувати кожну нашу дію у період пандемії.

Багато молодих людей відверто ігнорують санітарну безпеку. Мовляв, тяжко хворіють тільки старші, а я, якщо раптом і заражусь, перехворію легкою формою. Хай так і буде. Але ж багато хто живе з батьками та родичами спілкується із сусідами, знайомими. І якщо почуваються добре навіть при позитивному тесті, – уже є носіями вбивчого вірусу. Для рідних, близьких, знайомих.

Тому закликаю однолітків, загалом усіх COVID-скептиків до відповідальності! Ми ніколи не знаємо, де і від кого можна заразитися цією напастю. Але те що це цілком реально – на жаль, очевидний факт. Як і те, що ви можете бути джерелом зарази. Є такі, для кого хвороба мине майже безслідно. Але зверніть увагу на страшну статистику смертності від COVID. Серед жертв – дуже багато людей середнього віку, чимало і молоді. Отому вкрай важливо вдягати маску так, щоб вона щільно закривала і носа, обробляти руки/поверхні антисептиком і тримати безпечну дистанцію. Хай вам нічого не загрожує, але саме так зможете вберегтися і вберегти інших. Згадаймо наших предків: у часи, коли треба було боронити край, вони сміливо дивилися смерті у вічі. Але в народній традиції одвічно побутувала заповідь: «Не грайся з Кирпатою!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company