Не одностайно, але без провокацій

Восьмого березня у центрі Києва відбувся Марш жінок, названий «У пандемії – жіноче обличчя». Як повідомляє Укрінформ, кілька тисяч учасників ходи вийшли колоною від Михайлівської площі і спустилися до Подолу, на Поштову площу.

Як запевняють організатори акції, через пандемію Covid-19 в Україні зріс рівень домашнього та ультраправого насильства, від якого найбільше потерпають жінки. Мирна акція мала на меті привернути увагу до цієї та інших проблем.

Як і минулорічного Маршу, приуроченого до Міжнародного жіночого дня, учасники ходи вимагали від влади ратифікувати Стамбульську конвенцію. Петиція на її підтримку вже зібрала на сайті Президента України 25 тисяч необхідних підписів.

Утім серед жіночих організацій і рухів немає однозначної думки про цей документ. Громадська організація «Традиція та порядок», наприклад, провела контракцію «Операція порятунку феміністок». Її учасники виступають проти ратифікації Стамбульської конвенції й легалізації секс-роботи, а також закликають заборонити аборти.

Порядок під час ходи у столиці забезпечувало кілька сотень правоохоронців. Були задіяні і медичні працівники. Не дивлячись на розбіжність думок, провокацій не зафіксовано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company